logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Zmarł nestor sportowego dziennikarstwa w regionie

Odszedł Zdzisław Sosnowski – najstarszy czynny dziennikarz sportowy na Kujawach i Pomorzu. Miał 78 lat.Odszedł Zdzisław Sosnowski – najstarszy czynny dziennikarz sportowy na Kujawach i Pomorzu. Miał 78 lat.

Zdzisław Sosnowski urodził się w Kruszwicy. Ukończył inowrocławskie liceum „Kasprowicza”, do którego chodził – co często powtarzał – z prymasem Józefem Glempem. Na początku lat 50. zaczął pracę w „Ilustrowanym Kurierze Polskim”, najpierw jako stażysta w dziale publicystycznym, a później już jako etatowy dziennikarz sportowy. I właśnie informacja o sportowym sukcesie nastoletniego Józefa Glempa – rekordzie Pomorza w pchnięciu kulą – była jedną z pierwszych zamieszczonych w gazecie.
>
Redaktor Sosnowski IKP-owi był wierny przez 49 lat – do ostatniego numeru tego dziennika (przestał wychodził przed ośmiu laty). Do ostatnich chwil, choć był na zasłużonej emeryturze, współpracował z „Przeglądem Sportowym”, pisząc artykuły m.in. o żużlu, siatkówce, sportach wodnych.

Przez wiele lat Pan Dzidek był spikerem na meczach żużlowych na stadionie Polonii. Słynął z mnóstwa anegdot sportowych, które poznawał jeżdżąc przez wiele lat po kraju za bydgoskimi hokeistami, piłkarzami, żużlowcami, bokserami, wioślarzami i pisząc relacje dla IKP-a.

Zdzisław Sosnowski zmagał się od kilku lat z nowotworem płuc. Zmarł w domu, w środę rano 14 grudnia. Zostawił żonę Irenę, z którą w zeszłym roku świętował „Złote gody”. W dzień św. Mikołaja skończył 78 lat.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 13.0 na cmentarzu przy alei Stefana kard. Wyszyńskiego na Bielawach.

za stroną: http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/spoleczne/zmarl-nestor-sportowego-dziennikarstwa-w-regionie/5903274

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij