logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Złotko ostatnich Mistrzostw Europy Kadetek – Pola Nowakowska opowiada o sobie

Pola Nowakowska jest „świeżo upieczoną” Mistrzynią Europy Kadetek. Jako jedyna ze złotej dwunastki pochodzi z regionu kujawsko – pomorskiego. Opowiedziała nam o tym jak jakie ma marzenia i cele na najbliższe miesiące.

Alicja Malinowska: Jak wyglądała Twoja kariera przed SMS-em? W jaki sposób rozpoczęłaś przygodę z siatkówką?

Pola Nowakowska: Jako 10-latka rozpoczęłam naukę gry w piłkę siatkową na zajęciach pozalekcyjnych w SP 64. Na ” feriach z mini siatkówką”pan Piotr Makowski mnie zauważył i przekonał rodziców do zmiany szkoły. Tak rozpoczęła sie moja przygoda z piłką siatkową.

Z jakim nastawieniem jechałyście na Mistrzostwa Europy? Czy od samego początku celem był złoty medal, czy np. wejście do czwórki?

PN: Po kwalifikacjach na Ukrainie, które wygrałyśmy bez straty seta miałyśmy świadomość swojej siły i jechałyśmy z nastawieniem walki o medale. Wiedziałyśmy też o tym, że zajęcie jednego z pierwszych sześciu miejsc zagwarantuje nam udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Tajlandii.

Jak wygląda teraz Twoje życie po zdobyciu złotego medalu ME Kadetek?

PN: Z uwagi na to, że zagrałyśmy 5 meczów pięciosetowych moje kolano uległo przeciążeniu. Na szczęście kontuzja nie okazała się zbyt groźna. Lekarze twierdzą, że powinno zrehabilitować się w przeciągu 2 tygodni.

Najbliższym planem pozasportowym jest zdanie matury, a sportowych jest naprawdę bardzo wiele, miedzy innymi podium na Mistrzostwach Polski, Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Świata.

Jakie masz plany na przyszłość (sportowe i pozasportowe)?

PN: Najbliższym planem pozasportowym jest zdanie matury, a sportowych jest naprawdę bardzo wiele, miedzy innymi podium na Mistrzostwach Polski Kadetek, Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Świata.

Czy chciałabyś dodać coś od siebie?

PN: Obecny sukces zawdzięczam również pracy, wsparciu i zaangażowaniu moim dotychczasowym trenerom, którzy przez te wszystkie lata przekazywali mi swoją wiedze i doświadczenie.

Alicja Malinowska

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij