logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

ZAKOŃCZENIE SEZONU JUNIORÓW W WOJEWÓDZTWIE

BKS CHEMIK BYDGOSZCZ MISTRZEM Województwa Kujawsko – Pomorskiego

BKS CHEMIK BYDGOSZCZ wygrywając dwumecz z UKS Budowlanka Toruń został MISTRZEM WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO w sezonie 2011/2012.

UKS Budowlanka Toruń zajęła I miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. NTS Trójka Nakło zajęła III miejsce. BKS Chemik zgodnie z przepisami uczestniczył w rozgrywkach wojewódzkich bez zawodników uczących się i grających w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS i zajął II miejsce. Klub nie może być poszkodowany z tytułu posiadania wyróżniających się zawodników, których przekazuje do SMS. W takim przypadku rozgrywane są zawody dodatkowe dla wyłonienia Mistrza Województwa.

Relacje klubów NTS Trójka Nakło oraz UKS Budowlanka Toruń z uroczystego wręczenia pucharów i medali.

Nakielskie Towarzystwo Sportowe „Trójka” Nakło nad Notecią

W piątek 20.01.2012 o 16:00, w sali bydgoskiego Chemika, odbył się drugi mecz dwumeczu o tytuł mistrza województwa juniorów, pomiędzy zespołami BKS Chemik Bydgoszcz i UKS Budowlanka Toruń. Po meczu nastąpiło oficjalne zakończenie wojewódzkiego sezonu rozgrywek juniorów, na które zostali zaproszeni również zawodnicy COL-MAR NTS Trójka Nakło.
Mecz zakończył się zwycięstwem Chemika 3:1. W pierwszym meczu, rozegranym w środę w Toruniu, Budowlanka przegrała 0:3. Warto tutaj przypomnieć, że w regularnym sezonie triumfowała Budowlanka (nie przegrała żadnego meczu), która zdobyła dzięki temu I miejsce w mistrzostwach województwa. Bydgoskiemu zespołowi jednak przysługiwał się ten dwumecz z racji posiadania zawodników trenujących w Szkole Mistrzostwa Sportowego.
Po meczu nastąpiło wręczenie pucharów, medali i dyplomów najlepszym zespołom juniorów w województwie. Każdy zawodnik otrzymał miniaturę dyplomu klubowego. Nagrody wręczali: Ryszard Ciężki – prezes KPZPS oraz Agnieszka Michlic, Michał Chojnicki i Marek Mianowski – członkowie zarządu KPZPS. Zespół z Nakła otrzymał brązowe, natomiast Toruń i Bydgoszcz – złote (Toruń – za I miejsce w mistrzostwach województwa, a Bydgoszcz – za zdobycie tytułu mistrza województwa). Wszystkie trzy zespoły będą reprezentowały województwo kujawsko-pomorskie w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Juniorów.
W imieniu klubu, dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią – Panu Sławomirowi Napierale za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

W zespole UKS Budowlanka w lidze juniorów w sezonie 2011/2012 grali:
Kamil Więciorkowski, Radosław Róg, Dawid Wieczyński, Damian Kuchczyński, Miłosz Szwaba, Maciej Matłosz, Damian Gajewski, Adam Górniak, Tomasz Janiszewski, Dominik Zieliński, Patryk Bagiński, Mikołaj Węclewicz, Mikołaj Szulc, Jakub Orzeł, Piotr Kędzierski, I trener – Michał Tyburski, II trener – Bogdan Mossakowski, Kierownik drużyny – Andrzej Górniak

Juniorzy COL-MAR NTS Trójka Nakło w sezonie 2011/2012:
Chmara Patryk, Chmura Dawid, Janecki Kacper, Kelm Adam, Ksobiech Bartosz, Majewski Jakub, Okpisz Mateusz, Olszewski Jakub, Rosada Robert, Ruciński Robert, Wątroba Mateusz, Wnuk Waldemar. Trenerem zespołu jest Artur Sierzchuła

Juniorzy Chemika: (brak informacji)

Krótki materiał z zakończenia ukazał się w wiadomościach TVP Bydgoszcz – obejrzyj tutaj: http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/sport/wideo/20012012/6239700
Materiał przygotował Michał Nowak NTS Trójka

Uczniowski Klub Sportowy „Budowlanka” Toruń

Juniorzy UKS-u wygrali wszystkie mecze w lidze juniorów. Byliśmy najlepszą drużyną w rozgrywkach 2011/2012. Awansowaliśmy do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. Cieszymy się ze złotego medalu. Po zdobyciu srebra w ubiegłym roku przyszedł czas na złoto. Mamy duże szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek juniorskich. Turniej 1/8 Mistrzostw Polski rozegramy w Toruniu w dniach 03-05.02.2012.

W zespole UKS Budowlanka w lidze juniorów w sezonie 2011/2012 grali:
Kamil Więciorkowski, Radosław Róg, Dawid Wieczyński, Damian Kuchczyński, Miłosz Szwaba, Maciej Matłosz, Damian Gajewski, Adam Górniak, Tomasz Janiszewski, Dominik Zieliński, Patryk Bagiński, Mikołaj Węclewicz, Mikołaj Szulc, Jakub Orzeł, Piotr Kędzierski, I trener – Michał Tyburski, II trener – Bogdan Mossakowski, Kierownik drużyny – Andrzej Górniak

ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA 2011/2012

Uroczyste zakończenie Mistrzostw Województwa odbyło się w Bydgoszczy w hali „Chemika”. Po meczu juniorów dokonano wręczenia medali najlepszym zespołom. Złote medale otrzymały zespoły UKS „Budowlanka” za Mistrzostwo Województwa i „Chemik” Bydgoszcz za awans do 1/4 MP. Medal brązowy przypadł „Trójce” Nakło.
W turnieju dodatkowym w formie dwumeczu o awans do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów ulegliśmy „Chemikowi” Bydgoszcz. Bydgoszczanie zagrają w 1/4 MP, natomiast UKS Budowlanka w 1/8 MP

Sprawdź relację w wiadomościach sportowych TVP Bydgoszcz z dnia 20.01.2012

Komentarz osoby współpracującej z klubem:
„Złoty medal zdobyty w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sezonie 2011/2012 przez drużynę siatkówki chłopców juniorów UKS Budowlanka Toruń, to okazja do pewnej głębszej refleksji. Zdobył je klub po całej rundzie – 10 meczy – bez jednej porażki w lidze. Klub, który ma bardzo małe zaplecze organizacyjne, a szczególnie bardzo małą bazę treningową. Dzięki wieloletniej uprzejmości i współpracy dyrekcji ZST (poprzednio ZSB) zawodnicy trenują i grają na bardzo małej i skromnej sali przy ul. Legionów. Nie ma na niej dobrych warunków do treningu i rozgrywania meczy, a pomimo tego, dzięki bardzo ciężkiej, systematycznej pracy kadry trenerskiej – Pan Michał Tyburski i Pan Bogdan Mossakowski – osiągane są bardzo dobre wyniki przewyższające bazę klubu. Należy jednocześnie zauważyć, że dzieje się to, przy bardzo ofiarnej, profesjonalnej aktywności Pana Prezesa Bogdana Mossakowskiego, który w tak trudnych warunkach znakomicie kieruje pracą klubu. Przypomnijmy, że jest to kolejny w ostatnich latach sukces UKS Budowlanka Toruń. W poprzednim roku drużyny klubu zdobyły srebrny medal (juniorzy) i brązowy medal (kadeci) w Mistrzostwach Województwa oraz złote medale w rozgrywkach siatkówki plażowej kadetów i juniorów. W klubie prowadzone są też liczne grupy młodzików i jeszcze młodsze grupy naborowo-szkoleniowe obejmujące uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. To są bardzo solidne podstawy dla działalności klubu, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę trenujących. Oczywiście cieszy też coraz większe zainteresowanie kibiców, chociażby na ostatnim meczu z Chemikiem Bydgoszcz sala na ulicy Legionów pękała w szwach, zajęty był każdy kąt, kibice oglądali mecz nawet z korytarza szkolnego. To wszystko cieszy, ale czas na kolejne kroki, czyli postęp w szkoleniu i kolejne grupy początkujące i naborowe. Klub zaprasza do współpracy chętnych nauczycieli w-f ze szkół podstawowych i gimnazjów tak z Torunia jak i regionu. Ważna jest tu też rola rodziców i opiekunów, to oni powinni dać szansę swoim dzieciom uprawiania tak wspaniałej dyscypliny sportu jaką jest siatkówka. To najpopularniejsza zespołowa dyscyplina sportu w Polsce, najbardziej medialna i o dużej rzeszy najlepszych kibiców. Ostatnie sukcesy UKS Budowlanka Toruń to duża szansa na stworzenie w Toruniu mocnego ośrodka siatkówki chłopców. Jest to też zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą przyłożyć swoją cegiełkę do tej dobrej sprawy. Zaproszenie skierowane jest też do władz miasta i sponsorów. Taką szansę trzeba wykorzystać i zaproszenie skierowane jest do wszystkich”.

Wykorzystano przedruk i zdjęcie ze strony klubu UKS Budowlanka www.siatkowka.torun.pl

administrator

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij