logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Zakończenie rozgrywek wojewódzkich juniorek i juniorów w sezonie 2015/2016

Zakończyły się wojewódzkie rozgrywki juniorów i juniorek w sezonie 2015/2016.

Rozgrywki kobiet o mistrzostwo województwa Kujawsko – Pomorskiego zdominowały juniorki KS Pałac Bydgoszcz. Drużyna ta nie tylko nie przegrała meczu w całej lidze, ale również żaden z pozostałych zespołów juniorek występujących w rozgrywkach, nie zdołał wygrać seta z Pałacankami. Srebrne medale wywalczyły zawodniczki klubu TKS-T Budowlani Toruń, a o trzecim miejscu zadecydował ostatni mecz sezonu, w którym spotkały się drużyny MUKS Joker Świecie i UKS Culmen Chełmno. Zawodniczki ze Świecia okazały się sportowo lepsze i wygrywając mecz 3:0, zapewniły sobie trzecie miejsce w województwie i udział w rozgrywkach centralnych o Mistrzostwo Polski juniorek w sezonie 2015/2016.

Wśród juniorów najlepsi okazali się zawodnicy klubu BKS Chemik Bydgoszcz, którego drużyny zdobyły kolejno pierwsze (BKS Chemik I Bydgoszcz) oraz drugie miejsce (BKS Chemik II Bydgoszcz). Dominacja pierwszego zespołu BKS Chemik Bydgoszcz była tak jak w przypadku Pałacanek bardzo widoczna. Mistrz województwa w sezonie nie tylko nie przegrał meczu, ale stracił tylko jednego seta. Trzecie miejsce oraz brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom toruńskiego klubu UKS Budowlanka.

Do rozgrywek o Mistrzostwo Polski awansują zespoły zajmujące miejsca 1-3 w rozgrywkach wojewódzkich, jednak zgodnie z przepisami PZPS każdy klub może wystawić do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski tylko jedną drużynę, dlatego do walki o Mistrzostwo Polski juniorów przystąpi również zespół, który zajął czwarte miejsce w rozgrywkach województwa Kujawsko – Pomorskiego – KS Stal Grudziądz.

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej w ramach docenienia wysiłku oraz poświęcenia, które wkładają młodzi zawodnicy i zawodniczki w swój rozwój podczas całego sezonu, dekoruje zwycięskie zespoły podczas meczów najwyższej rangi w danym klubie. Srebrne medale za zdobycie Wicemistrzostwa Województwa zostały wręczone juniorkom TKS-T Budowlani Toruń 16.01.2015 podczas prezentacji zespołów przed meczem I ligi kobiet KT7 CNC Budowlani Toruń – Wisła Warszawa (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.473116542899139.1073741872.243727835838012&type=3), natomiast dzień później zawodniczki MUKS Joker Świecie zostały udekorowane przed meczem I ligi kobiet Joker Świecie – Karpaty Krosno.