logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Wyróżnienie dla trenera Komorowskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, że trenerowi Jerzemu Komorowskiemu zostanie przyznany Medal Zasłużonego Trenera Piłki Siatkowej w Polsce. Uroczystość wręczenia odbędzie się 9 maja w Bielsku-Białej przed meczem reprezentacji kobiet Polska – Holandia. Serdecznie gratulujemy tego niezwykłego wyróżnienia.

Warto w tym miejscu przypomnieć najważniejsze osiągnięcia trenera Komorowskiego.
W 1984 r. rozpoczął pracę w MZKS Czarni Słupsk w sekcji piłki siatkowej kobiet. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski w kategorii juniorek (1986 r.) został powołany na II trenera I ligowego żeńskiego zespołu MZKS Czarni Słupsk. U boku trenera Zbigniewa Krzemińskiego zdobył w 86r. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski a w 87r. wicemistrzostwo Polski i ponownie Puchar Polski. W 1987 r. objął też funkcję trenera Reprezentacji Młodzieżowej Kobiet na Mistrzostwa Świata w Brnie (grała w niej Dorota Świeniewicz).
Samodzielnie w 1989 r. objął I ligowy zespół kobiet MZKS Czarni Słupsk, zdobywając w 1991 roku Puchar Polski i brązowy medal w MP. W sezonie 1991/92 pod jego kierunkiem kobiecy zespół I ligowego MZKS Czarni Słupsk zdobywa Mistrzostwo Polski. W latach 1995-97 awansował zespoły Gedania Gdańsk i Nafta Piła do najwyższej klasy rozgrywkowej.
W 1998 r. otrzymał propozycję pracy z zespołem bydgoskiego Centrostalu z którym zdobył brązowy medal w MP.

Od 2005 do 2021 roku był trenerem kadr wojewódzkich chłopców przy KPZPS w Bydgoszczy. W 2011 r. wraz z kadrą rocznika 96 woj. kujawsko-pomorskiego zdobył złoty medal na OOM w Krakowie, a w 2012 r. na OOM w Łodzi z kadrą rocznika 97 medal srebrny.

Od 2012 r. uczestniczy w projekcie PZPS i Ministerstwa Sportu pełniąc funkcję trenera koordynatora wojewódzkiego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W 2021 roku założył klub MKS Wazówna Golub-Dobrzyń, w którym pracuje do dzisiaj zajmując się minisiatkówką dziewcząt oraz prowadząc młodziczki w lidze wojewódzkiej.

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij