logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Władze polskiej siatkówki w Nakle nad Notecią

W roku jubileuszu 35 – lecia wizyta władz PZPS w regionie.

W roku naszego 35 – lecia na zaproszenie prezesa Ryszarda Ciężkiego do regionu przybyły władze polskiej siatkówki: Mirosław Przedpełski wiceprezydent CEV, prezes PZPS; Artur Popko wiceprezes PZPS, prezes PLPS; Jacek Kasprzyk dyrektor Plus Ligi Kobiet oraz Waldemar Wspaniały koordynator PZPS ds. młodzieży.

W Bydgoszczy przybyłych gości przyjął Rafał Bruski Prezydent Bydgoszczy. Podczas spotkania mówiono o turniejach, których gospodarzem będzie Bydgoszcz. Prezydent przedstawił udział miasta w wspieraniu klubów bydgoskich oraz wskazał zasady, na których będą funkcjonowały klasy sportowe.

Realizując nasz program „Szukamy następców reprezentacji narodowych” wspieramy i promujemy mniejsze ośrodki siatkarskie. Dlatego zaproszeni udali się do Nakła nad Notecią, gdzie byli gośćmi NTS Trójka Nakło. Władze powiatu, miasta i klubu przygotowały bogaty program wizyty, która rozpoczęła się od uczestnictwa w treningu grup młodzieżowych. Wydarzeniem było spotkanie całej rodziny siatkarskiej Nakła zawodników, szkoleniowców, rodziców, sponsorów i władz samorządowych powiatu oraz miasta. W ich obecności wyróżnienie spotkało Jakuba Olszewskiego juniora kadry wojewódzkiej udającego się na Turniej Nadziei Olimpijskich do Spały. Prezes Mirosław Przedpełski wręczył Jakubowi komplet sportowy reprezentanta województwa z numerem 14. Adam Chenc młodzik odebrał od prezesa KPZPS piłki. Zwiedzanie wystawy dokonań NTS Trójka w jego pięcioletniej historii zakończyło udaną wizytę w pracowitym Klubie. Goście zwrócili uwagę na dobrą zazębiającą się współpracę Klubu z wymienionymi uczestnikami spotkania. Szczególne wparcie i życzliwość okazują władze powiatu i miasta, dyrekcja Gimnazjum Nr 3 z dyrektorem Leszkiem Dornowskim oraz bezpośredni sponsorzy Janusz Młynarczyk (firma AMAN), Marcin Żygowski (COL-MAR) oraz Marek Bieliński (Bank Spółdzielczy w Nakle).Podczas rozmów z gospodarzami wizyty Tadeuszem Sobolem starostą nakielskim, Piotrem Kalamonem z-cą burmistrza Nakła oraz przedstawicielami klubu z prezesem Arturem Sierzchułą wśród wielu tematów poruszono problemy rozwoju piłki siatkowej w mniejszych ośrodkach. Goście zachęcali do rozważenia możliwości Nakła gry w II lidze. Starosta nakielski przybliżając Krajnę i Pałuki przedstawił starania władz zmierzające do dalszego rozwoju tych regionów.

W programie pobytu znalazło się zwiedzanie izby pamięci komandora Bolesława Romanowskiego w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej (jednej z dwóch w Polsce), Muzeum Ziemi Krajeńskiej podczas otwarcia wystawy „Obrzędowość na Krajnie i Pałukach”, nowo powstałego portu na Noteci oraz rejs statkiem szkolnym ZSzŻŚ „Władysław Łokietek”.

Wielką staranność i sprawność organizacyjną zaprezentowali gospodarze wizyty pod kierunkiem Pana Tadeusza Sobola starosty nakielskiego, który zadbał o pokazanie piękna i znaczenia Krajny i Pałuk.

administrator

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij