logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

W. JURKIEWICZ: BYŁ TO DLA NAS MECZ NIEWYKORZYSTANEJ SZANSY

– Wiedzieliśmy, że Effector jest w dobrej formie. Jechaliśmy do Kielc po zwycięstwo, czego nie udało nam się osiągnąć.

Wojciech Jurkiewicz

30 października 2016 15:11

– Wiedzieliśmy, że Effector jest w dobrej formie. Jechaliśmy do Kielc po zwycięstwo, czego nie udało nam się osiągnąć. Punkt jest cenny, ale patrząc na naszą grę, mogliśmy pokusić się o lepszy bilans. Był to dla nas mecz niewykorzystanej szansy – powiedział po porażce w Kielcach środkowy Łuczniczki Bydgoszcz, Wojciech Jurkiewicz.

Dobrą dyspozycję w sobotę potwierdzili siatkarze Effectora Kielce, którzy po pięciosetowym boju pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz. Drużyna znad Brdy po ostatnim gwizdku sędziego odczuwała niedosyt, bowiem prowadziła już 2:1, ale ani w czwartym, ani w piątym secie nie potrafiła przypieczętować zwycięstwa. – Wiedzieliśmy, że Effector jest w dobrej formie. Jechaliśmy do Kielc po zwycięstwo, czego nie udało nam się osiągnąć. Punkt jest cenny, ale patrząc na naszą grę, mogliśmy pokusić się o lepszy bilans. Był to dla nas mecz niewykorzystanej szansy, szczególnie w drugim secie, kiedy udało nam się zniwelować straty do gospodarzy. Wówczas mogliśmy pokusić się o korzystny wynik –analizował Wojciech Jurkiewicz. – W trzecim secie zagraliśmy poprawnie. Niestety, później popełniliśmy te same błędy co w Częstochowie, gdzie również prowadziliśmy 2:1. Nie potrafiliśmy postawić kropki nad i. W czwartym i piątym secie Effector kontrolował przebieg rywalizacji – dodał kapitan bydgoskiej ekipy.

Mimo że Łuczniczka po meczu w Kielcach odczuwała niedosyt, to jej trener zaznaczył, że nawet jedno zdobyte oczko na terenie dobrze grającego przeciwnika jest pozytywnym osiągnięciem. – Punkt jest dla nas ważny – zaznaczył szkoleniowiec Łuczniczki, Piotr Makowski, który jednocześnie pochwalił rywali. – Mecz mógł się podobać kibicom, ponieważ było dużo obron i mocnych ciosów. Podobać mogła się też gra zespołu z Kielc. Po przyjściu do niego dwóch zagranicznych zawodników w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Na naszą przegraną w dużej mierze wpłynęło słabe przyjęcie, co wykorzystali gospodarze. Znamy swoje problemy, które musimy wyeliminować – dodał trener zespołu znad Brdy.