Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

W II LIDZE KOBIET GRAJĄ JUŻ WSZYSTKIE GRUPY

W miniony weekend zainaugurowały rozgrywki grupy 1 i 5 II ligi kobiet.

II liga

Rywalizacja w pozostałych trzech grupach trwa już od jakiegoś czasu. Na czele tabel na razie SMS Police, Sokół Radzionków, AZS AWF Warszawa, SMS PZPS II Szczyrk i PWSZ Tarnów.

W miniony weekend rozpoczęła rozgrywki grupa 1 II ligi kobiet. Pierwszym liderem został zespół SMS-u Police, który w wyjazdowym spotkaniu pokonał w trzech setach Culmen Chełmno. Pozostałe spotkania były już o wiele bardziej zacięte. W derbach Poznania dwa pierwsze sety dość szybko padły łupem Energetyka, ale zespół SKF Politechniki nie poddawał się i wygrał kolejną partię. Sporo emocji było w secie czwartym, w którym na przewagi znów triumfował Energetyk i to on zgarnął trzy punkty w prestiżowym meczu. Nic nie zapowiadało po pierwszych dwóch setach emocji w Kościanie, gdzie miejscowy UKŻPS wygrał ze Spójnią Stargard do 14 i 16. Potem jednak losy meczu odwróciły się, to przyjezdne przejęły inicjatywę i doprowadziły do tie-breaka, którego wygrały 15:12, notując tym samym na swoim koncie pierwszą wygraną. W Murowanej Goślinie gospodynie w meczu z Alexas Turek dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale goście dwukrotnie wyrównywali. W decydującej partii po zaciętej końcówce górą były jednak siatkarki z Murowanej Gośliny.

W grupie 2 rozegrano już trzecią serię spotkań. Do arcyciekawego meczu doszło w Częstochowie, gdzie dotychczasowy lider – Częstochowianka, podejmował AZS Uni Opole. Opolanki doskonale wywiązały się z roli faworyta i w drugim swoim ligowym meczu ponownie zgarnęły komplet punktów, chociaż w drugiej partii to podopieczne trenera Pawła Kapicy były bliskie wygranej. AZS Uni jest obecnie na drugim miejscu w tabeli, bowiem rozegrał dopiero dwa spotkania. Na czele z 8 punktami znalazł się Sokół Radzionków, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem we własnej hali Polonii Łaziska Górne. Punktami z Częstochowianką zrównał się MKS Świdnica, który odniósł cenne zwycięstwo w Łasku. Łaskovia po przegranej pierwszej partii wprawdzie szybko wyrównała, ale świdniczanki udowodniły swą wyższość w dwóch kolejnych setach. W ostatnim spotkaniu tej kolejki Zorza Wodzisław Śląski wygrała wyjazdowe spotkanie z Sokołem Katowice 3:1, zapisując na swoim koncie pierwszą wygraną w tym sezonie. Katowiczanki z jednym punktem w tabeli zajmują przedostatnią pozycję. W ten weekend pauzował zespół Olimpii Jawor.

Sporym zainteresowaniem cieszył się mecz derbowy dwóch stołecznych zespołów w grupie 3. ESPES Sparta podejmował Mazovię i zszedł z parkietu pokonany w trzech setach. Dla Mazovii był to drugi mecz w sezonie i drugi zakończony zdobyciem kompletu punktów. W tabeli na czele znajdują się AZS AWF Warszawa i WTS Włocławek. Podopieczne trenera Andrzeja Ojrzanowskiego wygrały po raz trzeci w tym sezonie, pokonując we własnej hali 3:1 Ósemkę Siedlce. Beniaminek z Włocławka po trzech kolejkach ma również na swoim koncie komplet punktów. Tym razem WTS pokonał u siebie 3:1 Volley Płock. Wciąż bez punktów, podobnie jak zespoły z Płocka i Siedlec, jest APS Rumia. Zespół z Wybrzeża tym razem przegrał 1:3 w Białymstoku z miejscowym BAS-em. – Z wyniku jestem zadowolony, z gry już trochę mniej – mówił Sebastian Grzegorek, trener BAS-u. – Wydaje mi się, że mimo wszystko powinniśmy ten mecz zamknąć w trzech setach – dodaje. W tej kolejce pauzował Orzeł Elbląg.

Na fotel lidera w grupie 4 wysunął się zespół SMS-u PZPS II Szczyrk, który w miniony weekend rozegrał dwa spotkania. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w sobotę przegrały po tie-breaku w Pszczynie, ale za to w niedzielę pokonały w Tychach miejscowy TKS 3:0 w rozegranym awansem spotkaniu 7. kolejki. Punkt mniej, ale też jeden mecz rozegrany mniej ma Sandecja Nowy Sącz. Tym razem świetnie spisujący się na początku rozgrywek zespół z Małopolski wygrał w Siewierzu z Jedynką 3:1 i ma na swoim koncie komplet punktów. Drugą wygraną w sezonie zaliczyły siatkarki z Jaworzna. MCKiS pokonał 3:1 Silesię Volley Mysłowice i podobnie jak PLKS Pszczyna po dwóch rozegranych meczach zgromadził 5 punktów. Nie było emocji w Zatorze – Sokół szybko przegrał w trzech setach z AGH Kraków i nadal podobnie jak zespoły z Mysłowic i Tychów czeka na swój pierwszy punkt w sezonie.

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęły również drużyny w grupie 5 II ligi kobiet. Co ciekawe, wszystkie mecze pierwszej serii spotkań zakończyły się wynikami 3:0 i tylko w jednym triumfował zespół gości. PWSZ Tarnów pokonał w Radomiu powracający po latach na ten szczebel rozgrywkowy zespół Radomki. W pozostałych spotkaniach SAN-Pajda Jarosław pewnie wygrał 3:0 z MOSiR-em Jasło, Tomasovia Tomaszów Lubelski szybko uporała się z Marbą Sędziszów Małopolski, a Szóstka Mielec pokonała AZS UMCS Lublin. Pierwszym liderem został zespół PWSZ Tarnów, ale tu emocje i rywalizacja dopiero się zaczynają.