logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH

Dobre wyniki reprezentantów województwa Kujawsko-Pomorskiego

W Spale 11 listopada 2012 zakończył się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt rocznik 1998. W TNO klasyfikacja składa się z dwóch części. Pierwszego dnia odbywają się sprawdziany m.in. w skoku dosiężnym, wyskoku do bloku, rzucie piłką lekarską i biegu po tzw. kopercie. Ważnym kryterium jest wzrost.

Reprezentacja Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (wyniki turnieju + wyniki testów). W Turnieju sportowym dziewczęta zajęły siódme miejsce. Zwyciężyła reprezentacja województwa Łódzkiego.

Spośród 16 trenerów wojewódzkich, wyróżniono trzech za wyniki punktacji generalnej. Na pierwszym miejscu nagrodzono Agatę Kopczyk – trenerkę kadry wojewódzkiej KPZPS.

Dwa tygodnie wcześniej w TNO chłopcy rocznik 1997 zajęli drugie miejsce za zespołem województwa śląskiego. Trenerem kadry chłopców jest Jerzy Komorowski.

TNO stanowi podstawę powołań zawodników na centralny KAMP szkoleniowy PZPS do naboru kadry narodowej. Na liście 26 zawodniczek i 26 zawodników powołanych na Kampy z województwa kujawsko – pomorskiego są: