logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Trzy punkty dla warszawian

W Warszawie rozegraliśmy mecz drugiej kolejki PlusLigi. Lepsi okazali się siatkarze Onico AZS Politechniki Warszawskiej, którzy wygrali 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Pawła Zagumnego.

Trzy punkty dla warszawi

Lepiej sobotni mecz rozpoczęli gospodarze, którzy bardzo szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Problemy ze skończeniem ataku przez bydgoszczan i dobra gra na środku Andrzeja Wrony, tylko powiększała przewagę Onico AZS Politechniki Warszawskiej (10:5). W dalszej części seta nie potrafiliśmy zatrzymać ataków Michała Filipa, dodatkowo popełniając proste błędy (18:13). W końcówce premierowej partii, dobrymi akcjami popisał się Bartosz Filipiak, ale nie zdołaliśmy odwrócić losów tej partii (18:25).

Początek drugiego seta miał podobny przebieg do pierwszego. Sporo problemów sprawił nam serwis Michała Filipa (6:2). Dopiero punktowa zagrywka Milana Katicia, a potem krótka Mateusza Sacharewicza pozwoliła nam zniwelować straty. Zaczęliśmy grać lepiej blokiem, ale wciąż na prowadzeniu utrzymywali się rywale. Trener Piotr Makowski zdecydował się wprowadzić na boisko Piotra Sieńko, który odmienił nieco obraz gry drużyny (16:14). W końcówce dobrze na środku radził sobie Wojciech Jurkiewicz i Mateusz Sacharewicz, jednak nie potrafiliśmy powstrzymać w ataku Filipa. Blok po zbiciu Marcela Gromadowskiego zakończył seta.

Zdecydowanie bardziej wyrównany początek miała trzecia partia (4:4). As serwisowy Wojciecha Jurkiewicza i blokSacharewicza pozwolił nam zbudować prowadzenie (8:5). Warszawianie nie chcieli dać za wygraną, szybko doprowadzając do remisu. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Filip, ponownie mieliśmy problem z przyjęciem jego zagrywki i wyprowadzeniem punktowej akcji (16:13). Trener Makowski ponownie dokonał zmian, wprowadzając na boisko Bobrowskiego i Nowakowskiego. Nie zdołaliśmy jednak znaleźć recepty na dobrą grę rywali, przegrywając trzeciego seta 20:25.

MVP spotkania: Paweł Zagumny

Onico AZS Politechnika Warszawska – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(25:18, 25:20, 25:20)

Onico AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Wrona, Filip, Łapszyński, Kowalczyk, Kwolek, Olenderek (libero) oraz Samica,
Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Katić, Yudin, Filipiak, Jurkiewicz, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Sieńko, Gromadowski, Rohnka, Nowakowski.