logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Sobotnie mecze

W minioną sobotę na parkietach w Bydgoszczy odbyły się trzy mecze.

Jako pierwsi na boisko wybiegli młodzi zawodnicy Transferu Bydgoszcz. W dziewiątej kolejce rozgrywek Młodej Ligi gościli oni Asseco Resovię Rzeszów. Po 1 godzinie i 43 minutach na tablicy pojawił się wynik 1:3 dla przyjezdnych (21:25, 25:22, 20:25, 18:25). Bydgoszczanie z dorobkiem 10 punktów zajmują ósme miejsce w tabeli.

Kolejny mecz rozpoczął się w Pałacu Młodzieży o godz. 15:30. Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz podejmowały SMS Police. Podopieczne Macieja Kromrycha wygrały 3:1 (25:15, 22:25, 25:16, 29:27) i po siedmiu kolejkach z dorobkiem 14 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli II Ligi Kobiet grupy 1.

Ostatni sobotni mecz był bardzo udany dla seniorów Transferu Bydgoszcz. Siatkarze podejmowali BBTS Bielsko – Białą. Podopieczni Mariana Kardasa po ponad dwóch godzinach zeszli z boiska w bardzo dobrych humorach. Odnieśli nie tylko pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie, ale zgarnęli również komplet punktów. W czterech setach pokonali przyjezdnych z Podbeskidzia (25:21, 27:25, 23:25, 25:20), a najlepszym zawodnikiem meczu został uznany Paweł Woicki . Po siedmiu rozegranych meczach rozgrywek Plus Ligi, z dorobkiem 4 punktów, Transfer zajmuje ostatnie miejsce.

Pozostałe drużyny z naszego regionu rozegrały mecze na wyjeździe.

Pałac Bydgoszcz w ósmej kolejce rozgrywek Orlen Ligi, osłabiony poważną kontuzją Eweliny Janickiej, przegrał mecz w Sopocie 0:3 (11:25, 25:27, 17:25). Pałacanki z dorobkiem trzech punktów zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Zawodniczki Jokera Mekro Świecie pojechały po swoje kolejne zwycięstwo do Rumi. W czterech setach wygrały z TPSem (25:23, 21:25, 26:24, 25:22) i na półmetku rozgrywek zajmują pierwsze miejsce w II Lidze Kobiet grupy 1.

Przypominamy, że Budowlani Toruń awansem rozegrały siódmą kolejkę rozgrywek I Ligi kobiet. Spotkanie odbyło się 10 listopada w Sosnowcu. Torunianki pokonały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego 3:0 (25:20, 25:20, 25:14) i po siedmiu meczach z dorobkiem 13 punktów zajmują piąte miejsce w tabeli.