logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Sobota z PlusLigą: Łuczniczka Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 0:3

Łuczniczka Bydgoszcz przegrała z Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 18:25, 20:25) w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Gavin Schmitt.

Zespół z Rzeszowa zaczął mecz w bardzo ofensywnym zestawieniu, z parą Perrin – Ivović na przyjęciu i Schmittem w ataku. Choć wydawało się, że goście mają seta pod kontrolą, to przy zagrywce Kacpra Bobrowskiego bydgoszczanie odrobili 4 punkty straty, doprowadzając do remisu 16:16. Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, kiedy Łuczniczce przytrafiła się seria błędów w ataku i przyjęciu. Atak Gavina Schmitta zakończył seta wynikiem 25:21 dla Asseco Resovii.

Drugą partię trener Kowal zaczął z Fredrickiem Wintersem, który w pierwszej partii zmienił Marko Ivovicia. Początek seta był bardzo wyrównany, Patryk Szczurek uruchamiał wiele stref w ataku, Bartosz Filipiak dobrze radził sobie nawet z trudnymi piłkami. Po drugiej stronie siatki na wyróżnienie zaslugiwał Gavin Schmitt. W przeciągu całego seta Asseco Resovia stopniowo uciekała swoim rywalom, by ostatecznie wygrać 25:18.

Trzecia partia to stała jednak nieznaczna przewaga podopiecznych trenera Kowala. Siatkarze Łuczniczki starali się utrzymać tempo przeciwnika, jednak brakowało im skuteczności w kontrataku. Gościom po raz kolejny problemy sprawiła zagrywka Kacpra Bobrowskiego, jednak skuteczny atak Schmitta wyprowadził ich na prowadzenie 20:17. Mecz zakończyła autowa zagrywka Mateusza Sacharewicza przy stanie 25:20.