logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Sobota z ORLEN Ligą: Developres SkyRes Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3-2

Developres SkyRes Rzeszów pokonał po emocjonujacym meczu Pałac Bydgoszcz 3-2. MVP wybrano: Adela Helić.

Początkowo w I secie warunki gry dyktowały siatkarki z Bydgoszczy, wśród których brylowała była zawodniczka Developresu Magdalena Jagodzińska. Bydgoska atakująca przez dlugi czas była nie do zarzymania dla rywalek. kilka udanych akcji w obronie jednak spowodowało, że to rzeszowianki zaczęły niwelować straty, a nawet wyszły na prowadzenie 17:13. Szybko je jednak roztrwoniły majac duże problemy w przyjęciu. W drugim secie od początku stroną przeważająca były miejscowe. Lepiej już funkcjonowało przyjęcie, przez co i gra była bardziej urozmaicona. Zespół trenera Jacka Skroka sukcesywnie powiekszał dystans i pewnie wygrał drugą partię. W III secie przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało sie uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce zespół z Bydgoszczy dzieki dobrej gzre blokiem odskoczył na 4 pkt dystans i utrzymał go już do końca. Partię numer cztery rzeszowianki rozpoczęły od mocengo uderzenia prowadząc 9:2. Przewaga Developresu rosła jak na drożdżach i zwycięzcę wyłonił tie-break. ten lepiej rozpoczęły siatkarki Pałacu prowadząc 2:0. Developres szybko jednak zniwelował straty doprowadzając do remisu 3:3, a za chwilę nawet wygrywały 5:4. Po ataku Klaudi Kaczorowskiej Developres zszedł na zmiane stron prowadząc 8:6, a za chwilę po sprytnym zagraniu Kremeny Kamenowej 10:7. W końcowce bułgarska przyjmująca wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów i ekipa z Rzeszowa wygrywała 12:7. Takiej przewagi zespół Jacka Skroka już nie zaprzepaścił.