logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Reprezentacja Kujawsko – Pomorskiego dziewcząt najlepsza w RTNO w Twardogórze!

W dniach od 4 do 6 maja w Twardogórze odbyła się Międzyregionalna Konsultacja Kadr Nadziei Olimpijskich w kategorii dziewcząt w której uczestniczyły reprezentacje województw Regionu Pomorza, Kujawsko – Pomorskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego oraz Regionu Zachód, Dolnośląskiego, Lubuskiego, Opolskiego i Śląskiego. Podstawowym celem turnieju był wybór, dokonywany przez trenerów polskich kadr młodzieżowych S.O.S oraz nabór do SMS-ów prowadzonych przez PZPS w Szczyrku (w siatkówce halowej) oraz Spale (w siatkówce plażowej).

W turnieju zwyciężyła reprezentacja Kujawsko – Pomorskiego, przed Dolnośląskim, Śląskim, Wielkopolskim, Pomorskim, Opolskim, Zachodniopomorskim i Lubuskim.

Obserwujący turniej trenerzy młodzieżowych kadr narodowych i SMS Szczyrk i Spała na czele z dyrektorem szkoły w Szczyrku Andrzejem Peciem, wręczyli powołania na konsultacje do Szczyrku i Spały wybranym i najbardziej wyróżniającym się zawodniczkom. Na siedem powołań do Szczyrku aż pięć zgarnęły zawodniczki naszego województwa. Trafiły one do: Marii Minkiewicz z KS Pałac Bydgoszcz, Martyny Depki, Julii Figury oraz Michaliny Sikory z MUKS Joker Świecie oraz Oliwii Wieczorkowskiej z KS Stal Grudziądz. Natomiast powołanie do Spały (siatkówka plażowa) otrzymała Jagoda Leman z MUKS Joker Świecie.

Trenerami prowadzącymi reprezentację naszego województwa w tym turnieju byli, jako I, Konrad Biernacki z KS Stal Grudziądz oraz wspomagający go na RTNO, Maciej Kromrych z KS Pałac Bydgoszcz. Trenerom i wszystkim zawodniczkom KNO serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świetne reprezentowanie naszego województwa.

Prezes wraz z Zarządem KPZPS oraz Koordynatorem Wojewódzkim S.O.S szczególne podziękowania i gratulacje, za świetnie wykonaną pracę szkoleniową, składa trenerom wyżej wymienionych zawodniczek z ich klubów sportowych:

  • Żanecie Zarębie z MUKS Joker Świecie, której cztery zawodniczki otrzymały wyróżnienia,
  • Konradowi Biernackiemu  z KS Stal Grudziądz – I trenerowi, za wkład pracy przez okres trzech lat prowadzenia tej kadry, oraz wyróżnienie jednej jego wychowanki oraz pozostałych zawodniczek kadry,
  • Maciejowi Kromrychowi z KS Pałac Bydgoszcz i  pozostałymi trenerami tego klubu Agnieszce Malinowskiej i Marcinowi Mojsiejowi uczestniczącymi w procesie szkolenia zarówno wyróżnionej zawodniczki jak i pozostałych wychowanek z kadry.

Trenerzy młodzieżowych kadr narodowych przekazali trenerom wyrazy uznania za wyszkolenie zawodniczek prezentujących już obecnie bardzo wysoki potencjał sportowy i oczywiście gratulacje za uzyskany wynik sportowy przez naszą kadrę wojewódzką.

W historii udziałów naszych dziewczęcych zespołów w RTNO, jest to wydarzenie historyczne, jeśli chodzi o liczbę zawodniczek z możliwościami ich gry na bardzo wysokim poziomie w przyszłości.

 

Kujawsko-Pomorskie na RTNO reprezentowały:

Oliwia Wieczorkowska – KS Stal Grudziądz, Weronika Wiśniewska – KS Stal Grudziądz, Viktoria Rybandt – KS Stal Grudziądz, Antonina Gutkowska – KS Stal Grudziądz, Emilia Lewandowska – KS Pałac Bydgoszcz, Gabriela Biesek – KS Pałac Bydgoszcz, Maria Minkiewicz – KS Pałac Bydgoszcz, Maja Młodzikowska – KS Pałac Bydgoszcz, Julia Figura – MUKS Joker Świecie, Martyna Depka – MUKS Joker Świecie, Michalina Sikora – MUKS Joker Świecie, Jagoda Leman – MUKS Joker Świecie.
Trenerami byli: Konrad Biernacki – KS Stal Grudziądz i Maciej Kromrych – KS Pałac Bydgoszcz

 

Koordynator Wojewódzki S.O.S
Henryk Borowski

 

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij