logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Polska pokonała Rosję w finale Mini Mistrzostw Świata

Poprzedni tydzień był jednym z najważniejszych w historii województwa Kujawsko – Pomorskiego pod względem imprez siatkarskich. Oprócz zakończonego 2. etapu FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej Mężczyzn Polska 2014, w Bydgoszczy zostały rozegrane również MINI MISTRZOSTWA ŚWIATA. Akcja społeczna, która miała na celu zarówno promocję Mistrzostw Świata, jak i popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu. Turniej zorganizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej, Kinder + Sport, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Siatkowej trwał trzy dni. 08 i 09 września na obiektach Zawiszy odbyły się eliminacje, natomiast 12 września wielki finał MINI MISTRZOSTW ŚWIATA.

Turniej cieszył się dużą popularnością, ponieważ zgłosiły się do niego aż 43 szkoły (12 szkół podstawowych, 14 gimnazjów oraz 17 szkół ponadgimnazjalnych). W sumie w eliminacjach uczestniczyło ponad 500 uczniów. Do wielkiego finału awansowało po 8 szkół z każdej kategorii.

12 września dokładnie o 8:45 odbyło się losowanie. W puli znajdowały się nazwy państw – 24 uczestników FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Każda szkoła otrzymała swoją nazwę i o 9:00 rozpoczęły się pierwsze mecze. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Polska (SP 20) pokonując w finale Rosję (SP Łochowo). Trzecie miejsce przypadło drużynie z Kamerunu (SP 63). W gimnazjach najlepszy był zespół z Bułgarii (Gimnazjum 9), przed Włochami (Gimnazjum 5) oraz Serbią (Gimnazjum 16), natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych na podium stanęła Kuba (Zespół Szkół Mechanicznych nr 1) Australia (V LO) oraz Kanada (Zespół Szkół Samochodowych).

Zapraszamy do obejrzenia relacji z turnieju w TVP Bydgoszcz (od 01’10’’)

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/sport/wideo/12092014/16830641

Alicja Malinowska

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij