logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Podsumowanie finałów MP w siatkówce plażowej. Koset Grudziądz ze złotem i brązem!

W niedzielę zakończył się ostatni turniej w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Wielkim sukcesem może poszczycić się Koset Grudziądz, bo para reprezentująca ten klub – Jakub Krzemiński / Marcel Wanat zdobyła tytuł mistrza Polski w kategorii juniorów młodszych oraz brąz w kategorii juniorów. Serdecznie gratulujemy!

Poniżej krótki opis osiągnięć we wszystkich kategoriach młodzieżowych.

Młodzik

Występujące w kołobrzeskim półfinale pary nie awansowały do finału MP. Najlepiej zaprezentował się duet Markuszewski/Łęga (NTS Trójka Nakło) plasując się na miejscach 9-12.

Młodziczka

W półfinale w Warszawie świetnie spisała się para Culmena Chełmno – Lena Panek/Zuzanna Wojciechowska, która zajmując 5. miejsce wywalczyła prawo gry w finale. Turniej finałowy odbył się w Małej Nieszawce, a dziewczęta uplasowały się na miejscach 13-16.

Kadet (junior młodszy)

Tak jak wspominaliśmy tytuł Mistrza Polski wywalczyła para Kosetu Grudziądz – Jakub Krzemiński / Marcel Wanat. W finale wzięła udział jeszcze jedna para z naszego województwa – bracia Sebastian i Aleksander Hibner (NTS Trójka Nakło). Z półfinału awansowali z 5. miejsca, a w finale rozegranym w Mysłowicach zajęli miejsca 13-16.

Kadetka (juniorka młodsza)

W półfinale w Warszawie dobre zawody rozegrała para Jokera Świecie – Julia Figura/Oliwia Golińska. Dziewczyny zajęły tam 8. miejsce i awansowały do finału rozgrywanego w Mysłowicach. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach 13-16.

Junior

Z półfinału rozegranego w Poznaniu do finału awansowała tylko jedna para z naszego województwa – nominalni kadeci – Jakub Krzemiński / Marcel Wanat. Awansowali z 3. miejsca, a finał tak się ułożył, że w Lublinie też zajęli 3. miejsce i zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów.

Juniorka

W półfinale rozegranym w Poznaniu pary z naszego województwa – Agata Jasionowicz/Maja Partyka (Spartakus Lniano) oraz Dominika Atras/Paulina Budzich (Tucholanka Tuchola) zostały sklasyfikowane na miejscach 17-23 i nie awansowały do finału.