logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Plażówka młodziczek i młodzików w Kamieniu Krajeńskim

W miniony weekend w Kamieniu Krajeńskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej w kategorii młodzik i młodziczka. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Komunikat Nr 5 – SP/2022 z dnia 06 czerwca 2022

  w sprawie wyników Mistrzostw Województwa Kujawsko –Pomorskiego w Siatkówce Plażowej młodzików i młodziczek

Turniejem siatkówki plażowej w kategorii młodzika i młodziczki, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Siatkówki Plażowej w Kamieniu Krajeńskim 4 i 5 czerwca 2022 zainaugurowano  rozpoczęcie sezonu plażowego  w województwie kujawsko – pomorskim. Turnieje w kategoriach młodzieżowych (młodziczki/cy, kadetki/ci, juniorki/y) są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski. Zawody zorganizowane były przez Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Siatkowej przy współudziale Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim.

Na zlecenie KPZPS rolę gospodarza i bezpośredniego wykonawcy Turnieju podjął się LKS Kamionka Kamień Krajeński. Do rywalizacji zgłosiło się 19 par młodziczek, a wśród młodzików po weryfikacji do gry dopuszczono 4 pary. Rozgrywki przeprowadzono zgodnie z Regulaminem Rozgrywek o Mistrzostwo Województwa w siatkówkę plażową i komunikatami nr 1-3 –PS/2022 w sprawie organizacji turniejów.

Przed rozpoczęciem gier młodziczek w niedzielę 5 czerwca odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia sezonu plażowego w województwie. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Wojciech Głomski – Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, Ryszard CiężkiPrezes KPZPS oraz Mariusz LissPrezes LKS Kamionka w Kamieniu Krajeńskim oraz licznie zgromadzona grupa sympatyków siatkówki plażowej.  Rozpoczęcie miało uroczystą oprawę z ceremoniałem wciągnięcia flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu. Następnie odbyła się prezentacja klubów i odczytanie przez zawodniczkę miejscowego klubu Apelu Olimpijskiego. Po czym najmłodsze siatkarki z grupy naborowej siatkówki LKS Kamionka wykonały taniec z chustą  „Jesteście Mistrzami”.  Na koniec odczytano list  skierowany do zawodników i organizatorów od Prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego, który z powodów innych obowiązków nie mógł uczestniczyć w zawodach. Najlepszych zawodników udekorowano medalami i upominkami od Gminy Kamień Krajeński i KPZPS-u.

Tegoroczne turnieje rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej, gdzie kluby walczą o Puchar „Chwała Biało-Czerwonej” według oddzielnego Regulaminu. Rozgrywki Pucharowe odbywają się dla podkreślenia obchodów Rocznic: 100.Rocznica Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski oraz 20 lat Województwa Kujawsko – Pomorskiego. II.

Wyniki w kategorii młodziczki i młodzika

Zgodnie z nowym systemem rozgrywek w sezonie 2021 do finału Mistrzostw Polski bezpośrednio awansowały zespoły sklasyfikowane na pierwszym miejscu w kategorii młodziczek i w kategorii młodzików. Zawody finałowe odbędą się w dniach 20-23.07.2021r. Zespoły z miejsc 2-3 awansowały do półfinału MP, które odbędą się w terminie 06- 08.07. 2021r. Miejsce rozegrania w/w zawodów nie zostało wyznaczone.

Klasyfikacja końcowa młodzików

  1. Kitowski Miłosz/Reimus Szymon (TS Koset Grudziądz)
  2. Leppert Karol/Leppert Cezary (NTS Trójka Nakło)
  3. Grudziński Daniel/Fręśko Tomasz (KS Stal Grudziądz)
  4. Pewniak Filip/Markuszewski Mikołaj (NTS Trójka Nakło)

Klasyfikacja końcowa młodziczek

  1. Rybandt, V./Wiśniewska, W. (KS Stal Grudziądz)
  2. Topolińska, M./Carajewska, O. (MUKS Joker Świecie)
  3. Tomasik, W./Leman, J. (MUKS Joker Świecie)
  4. Panek, L./Hinz, I. (UKS Culmen Chełmno)
  5. Walczak, Z./Bociek, A. (LKS Kamionka Kamień Krajeński)
  6. Maron, D./Gabral, Z. (UKS Culmen Chełmno)

7-8. Klimczak, Z./Bronikowska, K. (MUKS Spartakus Lniano)
7-8. Handzlik, J./Lewandowska, E. (KS Pałac Bydgoszcz)
9-12. Lewandowska, J./ Bożko, K. (KS Pałac Bydgoszcz)
9-12. Preihs, N./Bączek, M. (MUKS X LO Toruń)
9-12. Atras, D./Rolbiecka, K. (MLKS Tucholanka Tuchola)
9-12. Płonka , R./Hetmanowska, K. (MUKS X LO Toruń)
13-16. Puchowska, M./Cyborowska, M. (LKS Kamionka Kamień Krajeński)
13-16. Wojciechowska, Z./Pawelec, N. (UKS Culmen Chełmno)
13-16. Idzikowska, N./Nadarzewska, N. (TS Koset Grudziądz)
13-16. Kiedrowicz, K./Teszka, M. (LKS Kamionka Kamień Krajeński)
17-19. Lica, M./Drzymalska, A. (KS Stal Grudziądz)
17-19. Bandurska, A./Kałuzińska, A. (TS Koset Grudziądz)
17-19. Gutowska, A./Koczur, M. (KS Stal Grudziądz)

 

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij