logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

PIOTR MAKOWSKI NIE POPROWADZI JUŻ ŁUCZNICZKI BYDGOSZCZ

Trener Piotr Makowski nie jest już szkoleniowcem zespołu z Bydgoszczy. Klub rozstał się z dotychczasowym trenerem, rozwiązując kontrakt za porozumieniem stron.

Piotr Makowski (Łuczniczka)
fot. plusliga.pl

13 lutego 2017 14:03

Trener Piotr Makowski nie jest już szkoleniowcem zespołu z Bydgoszczy. Klub rozstał się z dotychczasowym trenerem, rozwiązując kontrakt za porozumieniem stron. Obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie teraz pełnić Marian Kardas, dotychczasowy asystent Makowskiego.

Piotr Makowski bydgoskich siatkarzy prowadził od sezonu 2015/2016 i w poprzednich rozgrywkach Łuczniczka Bydgoszcz zajęła ostatecznie 9. miejsce w PlusLidze. Nie była to jednak pierwsza przygoda trenera Makowskiego z klubem znad Brdy. Wcześniej prowadził bydgoszczan w latach 2011-2013 i to właśnie w sezonie 2012/2013 pod jego sterami ekipa z Bydgoszczy zajęła najlepsze miejsce w swojej dotychczasowej historii. Podopieczni Piotra Makowskiego wygrali wtedy rundę zasadniczą, a rozgrywki zakończyli ostatecznie tuż za podium, zajmując 4. miejsce.

Trener Makowski powrócił do Bydgoszczy po kilkuletniej przerwie i w tym czasie był selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet, ale zrezygnował z tej funkcji w lutym 2015 roku. Dwa miesiące później było już jasne, że były szkoleniowiec polskich siatkarek powróci do Łuczniczki Bydgoszcz i na stanowisku trenera zastąpi charyzmatycznego Vitala Heynena. W sezonie 2015/2016 bydgoszczanie pod wodzą Piotra Makowskiego zajęli 9. miejsce. W obecnym sezonie nie idzie im jednak najlepiej. W 21 rozegranych spotkaniach zdobyli zaledwie 17 punktów, wygrywając tylko 4 mecze. W ostatnim starciu zespół znad Brdy dopisał do swojego konta jedno oczko, ulegając w pięciu setach Effectorowi Kielce. Bydgoszczanie plasują się dopiero na 13. pozycji w ligowej klasyfikacji i choć mają taką samą liczbę punktów co drużyna z Kielc, to już do 11. MKS-u Będzin tracą aż 8 oczek. Teraz obowiązki pierwszego trenera przejmie Marian Kardas, który od dawna związany jest klubem i dotychczas był asystentem Piotra Makowskiego.

http://siatka.org/pokaz/piotr-makowski-poprowadzi-juz-luczniczki-bygoszcz/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij