ORLEN LIGA: BENIAMINEK Z TORUNIA BEZ PORAŻKI

W poniedziałkowym spotkaniu Orlen Ligi zespół BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała podejmował Giacomini Budowlanych Toruń.

Budowlani Toruń (2016/2017)

24 października 2016 20:18

W poniedziałkowym spotkaniu Orlen Ligi zespół BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała podejmował Giacomini Budowlanych Toruń. Pierwsza partia padła łupem gospodyń. W kolejnych trzech górą były podopieczne trenera Nicoli Vettoriego, które wygrywały sety przewagą tylko dwóch oczek. Tym samym beniaminek z Torunia odniósł swoje drugie zwycięstwo.

Początek spotkania był wyrównany. Po ataku Mariny Paulavej torunianki odskoczyły na dwa oczka (6:4) i utrzymywały swoją przewagę mniej więcej do połowy seta. Później w ich szeregach pojawiły się błędy, głównie w przyjęciu, co wykorzystały bielszczanki i doprowadziły do remisu po 14. Gospodynie wiodły prym, wzmocniły zagrywkę i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Po bloku BKS prowadził już 21:16. Niemoc przyjezdnych przełamała Ewelina Ryznar, jednak niewiele to dało. Pięciopunktowa zaliczka podopiecznych Mariusza Wiktorowicza okazała się wystarczająca na wygranie seta. Partia zakończyła się błędnym przyjęciem Natalii Skrzypkowskiej, gospodynie wygrały 25:19.

Druga partia lepiej zaczęła się dla BKS-u, po asie serwisowym Sony Mikyskovej gospodynie prowadziły 5:3. Po chwili torunianki doprowadziły do remisu po 5 i chwilowo gra się wyrównała. Tym razem przewagę objął zespół Budowlanych (9:7), jednak długo nie cieszył się z prowadzenia, bowiem za chwilę mieliśmy kolejny remis (10:10) po asie serwisowym Skrzypkowskiej. Po skutecznym ataku Emilii Muchy bielszczanki prowadziły 14:11. Torunianki zaczęły odrabiać straty (16:17) i o czas poprosił trener Mariusz Wiktorowicz. Po przerwie asa serwisowego posłała Marta Wójcik, a w kolejnej akcji skuteczna była Rebecca Pavan i prowadzenie przeszło na stronę Budowlanych. Przewaga przyjezdnych wzrosła do czterech oczek (22:19). Mikyskov dała BKS-owi remis po 23. W tym momencie nie do zatrzymania była Patrycja Polak i torunianki wygrały 25:23.

Dobra passa Polak trwała dalej, najpierw skutecznie zaatakowała, a w następnej akcji punktowała bezpośrednio z zagrywki i było 4:1 dla Budowlanych. Przyjezdnym zaskoczył jeszcze blok i ich przewaga wzrosła do pięciu oczek (10:5). Gdy bielszczankom udało się trochę zmniejszyć straty, ponownie zaskoczył blok w szeregach Budowlanych i na tablicy widniał wynik 13:8 dla gości. Po błędzie Paulavej BKS zbliżył się do rywalek na jedno oczko (14:15). Podopieczne Nicoli Vettoriego ponownie odskoczyły, ale po chwili gospodynie zmniejszyły straty do jednego-dwóch punktów. Gra się wyrównała. W końcówce ciężar gry na swoje barki wzięła Mucha i doprowadziła do remisu po 23. O czas poprosił trener Vettori. Po przerwie dwukrotnie skutecznie była Ryznar i zespół Budowlanych wygrał 25:23.

Torunianki znakomicie rozpoczęły czwartą partię od prowadzenia 3:0. Skuteczne ataki Ryznar i Pavan jeszcze zwiększyły przewagę przyjezdnych (9:3). W tym momencie drugi czas wykorzystał Mariusz Wiktorowicz. Na niewiele się zdał, bowiem bielszczanki ciągle miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji (4:12, 8:16). Od stanu 9:17 bielszczanki zaczęły łapać wiatr w żagle, punktowały Aleksandra Wańczyk i Kornelia Moskwa, do tego błędy zaczęły popełniać siatkarki Budowlanych (14:17). Niemoc torunianek przełamała Paulava. Gospodynie nie zamierzały odpuszczać. Joanna Staniucha-Szczurek doprowadziła do remisu po 18. Torunianki wyszły na niewielkie prowadzenie. Pavan została zablokowana i mieliśmy kolejny remis po 23. Więcej zimnej krwi w grze na przewagi zachowały zawodniczki Budowlanych Toruń i to one wygrały 26:24.