logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

OL: PAŁAC ZNOKAUTOWAŁ KSZO W BYDGOSZCZY

Trzy krótkie sety i zdecydowana wygrana Pałacu Bydgoszcz na własnym terenie – tak można podsumować mecz pomiędzy podopiecznymi trenera Grabowskiego i zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pałac Bydgoszcz (2016/2017)

25 listopada 2016 19:21

Trzy krótkie sety i zdecydowana wygrana Pałacu Bydgoszcz na własnym terenie – tak można podsumować mecz pomiędzy podopiecznymi trenera Grabowskiego i zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Najwięcej walki było w ostatnim secie starcia, kiedy to przyjezdnym udało się zdobyć 19 punktów. To było jednak za mało, by na dłuższą metę zespoły nawiązały równorzędną walkę.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki KSZO, które po skutecznym kontrataku Roksany Brzóski prowadziły 3:1, ale po mocnym zbiciu Eweliny Krzywickiej mieliśmy już remis 3:3. Następnie to podopieczne Dariusza Parkitnego wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie. Po błędzie Marleny Pleśnierowicz bydgoszczanki przegrywały 4:7. Pałacanki starały się szybko doprowadzić do remisu. Udany atak z szóstej strefy i dwa skuteczne bloki Natalii Misiuny pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie 10:7, wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec KSZO. Miejscowe nie zwalniały tempa i dzięki swojej dobrej grze tak w obronie, jak i w ataku powiększały swoją punktową przewagę (13:8) – wtedy swój drugi czas wykorzystał trener Dariusz Parkitny. Ostrowczanki nadal popełniały zbyt dużo własnych błędów, co sprawiało, że bydgoszczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia (16:11). W kolejnych akcjach pierwszego seta przyjezdne nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry w tej partii, dzięki czemu gospodynie z każdym kolejnym zbiciem były bliższe zwycięstwa w premierowej odsłonie (21:15). Ostatecznie to pałacanki pewnie wygrały pierwszego seta (25:17).

Drugą partię otworzył mocny atak z drugiej linii Eweliny Krzywickiej 1:0. Rywalki miały problem z przyjęciem zagrywki Marleny Pleśnierowicz, dzięki czemu Pałac ustawiał skuteczny blok 4:0 – wtedy szybko zareagował trener KSZO, biorąc czas dla swojego zespołu. Pierwszy punkt dla ostrowczanek w drugim secie zdobyła ze środka Magdalena Soter 5:1. W bydgoskiej ekipie podobnie jak w poprzednim secie dobrze funkcjonował blok, przez który przyjezdne nie potrafiły się przebić (8:1). Zawodniczki KSZO były bezradne w swoich poczynaniach, a pałacanki nadal grały swoją dobrą siatkówkę. Trener KSZO wprowadzał na plac gry zmienniczki, licząc, że te odmienią grę jego drużyny. Prezencja zmienniczek nie wpłynęła na poprawę stylu ostrowczanek. Przy stanie 12:3 swoją drugą przerwę wykorzystał trener Dariusz Parkitny. Gospodynie cały czas prezentowały swoją skuteczną postawę zarówno w bloku, jak i w ataku (17:3). Siatkarki znad Brdy były nie do zatrzymania w tym secie. Udane pojedyncze akcje Roksany Brzóski nie pozwalały na zmniejszenie strat w tym secie (20:10). Drugą odsłonę zakończył błąd w ataku Doroty Ściurki (25:12).

Pierwsze akcje trzeciej odsłony to wyrównana gra obu drużyn 3:3. W kolejnych akcjach nadal toczyła się zacięta walka punkt za punkt (8:8). Jednak z czasem to bydgoszczanki zaczęły przejmować inicjatywę. Skuteczny pojedynczy blok Joanny Kuligowskiej pozwolił gospodyniom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Przy stanie 13:10 o czas dla swojego zespołu poprosił trener KSZO Dariusz Parkitny. Bydgoszczanki cały czas utrzymywały czteropunktowy dystans nad rywalkami (16:12), lecz ostrowczanki próbowały za wszelką cenę odmienić losy spotkania. Dobre zagrywki Joanny Kapturskiej pozwoliły zbliżyć się zawodniczkom KSZO udało się doprowadzić do remisu 16:16. Niemoc siatkarek Pałacu przełamała dopiero skuteczny zbiciem Jagoda Maternia 17:16. W decydujących fragmentach trzeciego seta to siatkarki Pałacu odskoczyły rywalkom. Po mocnym ataku Joanny Kuligowskiej przyjezdne przegrywały 21:17. Gospodynie nie wypuściły już takiej przewagi z rąk, pewnie triumfując za trzy punkty. Spotkanie zakończył mocny atak Magdaleny Jagodzińskiej (25:19).

MVP: Marlena Pleśnierowicz

Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:17, 25:12, 25:19)

Składy zespołów:
Pałac: Jagodzińska (10), Misiuna (8), Krzywicka (15), Kuligowska (8), Śmieszek (9), Pleśnierowicz (3), Nowakowska (libero) oraz Portalska, Maternia (3), Bałdyga i Ziółkowska
KSZO: Brzóska (8), Polak (1), Ściurka (6), Kapturska (6), Soter (5), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Colik. Stroiwąs, Thaka i Szpak