logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

OL: PAŁAC URWAŁ SETA W MUSZYNIE

Na inaugurację Orlen Ligi w Muszynie gospodynie wygrały 3:1 z Pałacem Bydgoszcz.

ŁKS Commercecon Łódź - Muszynianka  (26)

Po dwóch wygranych setach muszynianki pozwoliły Pałacowi na wygranie trzeciej partii, i w ostatniej partii walka trwała do samego końca. Ostatecznie podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wygrały 31:29 i zgarnęły komplet punktów.

Doskonale spotkanie rozpoczęły zawodniczki z Muszyny, które wykorzystywały każde potknięcie rywalek. Bydgoszczanki zabrały się jednak szybko do pracy i systematycznie odrabiały stratę. Doprowadziły one do wyrównanej końcówki, w której nie brakowało emocji i spektakularnych akcji. Więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które po grze na przewagi zwyciężyły 26:24.

W drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi, która pozwoliłaby na prowadzenie spokojnej gry. Gdy set wchodził w decydującą fazę, siatkarki z Bydgoszczy osiągnęły dwupunktowe prowadzenie, wtedy o czas poprosił Bogdan Serwiński. Podziałało to bardzo mobilizująco na drużynę z Muszyny, która odrobiła stratę i następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Porażka w poprzednim secie nie podłamała bydgoszczanek, a wręcz dodała im skrzydeł. Mniejsza ilość błędów, większa skuteczność – to cechowało drużynę z Bydgoszczy. Muszynianki jednak nie odpuszczały, prowadziły zaciętą walkę ze swoimi przeciwniczkami. Gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Taka sytuacja utrzymała się do samego końca. W końcówce gospodynie prowadziły 23:22, ale kolejne trzy oczka zdobyły przyjezdne. Znakomitą grą w bloku popisała się Natalia Misiuna, dzięki której Pałac podtrzymał szansę na wygraną w tym meczu.

Kolejny set to ponownie pokaz bardzo dużej waleczności bydgoszczanek. Pomimo że siatkarki z Muszyny prowadziły już siedmioma punktami, to przyjezdne zdołały podnieść się i doprowadzić do remisu. Znów wszystko musiało rozstrzygać się w końcówce, która była zacięta. Zakończyła się dopiero po grze na przewagi, triumfowały podopieczne Bogdana Serwińskiego.

MVP meczu: Magdalena Wawrzyniak

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – KS Pałac Bydgoszcz 3:1
(26:24, 25:21, 23:25, 31:29)

Składy zespołów:
Muszynianka: Savić (9), Wawrzyniak (15), Rabka (2), Lis (12), Wójcik (6), Cvetanović (9), Medyńska (libero) oraz Szabó, Cikiriz i Wilk
Pałac: Jagodzińska (14), Ziółkowska (3), Misiuna (10), Krzywicka (10), Kuligowska (6), Pleśnierowicz (3), Nowakowska (libero) oraz Maternia (4), Śmieszek (1) i Bałdyga (1)