logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Nasz trener w Gruzji

W ubiegłym tygodniu trener z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią – Artur Sierzchuła  z  inicjatywy Gruzińskiej Federacji Siatkówki, przy wsparciu Ambasady RP i Instytutu Polskiego w Gruzji, przez pięć dni prowadził w Tbilisi pierwsze warsztaty szkoleniowe z zakresu siatkówki. Artur Sierzchuła oprócz prowadzenia zajęć w SOS-ach ma w swoim życiorysie pracę z zespołami młodzieżowymi i seniorskimi w klubie NTS Trójka Nakło oraz pracę w  młodzieżowych reprezentacji narodowych.

Wizyta szkoleniowa w Gruzji była pierwszym w 10-letniej historii SOS-ów szkoleniem realizowanym poza Polską. Obejmowała ona wykłady i zajęcia praktyczne. Artur Sierzchuła mówił o zasadach funkcjonowania SOS-ów, mówił o rozwoju programu i sukcesach, jakie odnoszą już zawodnicy, którzy siatkówki uczyli się w szkolnych ośrodkach.

Gruzińska federacja zamierza wprowadzać nowe rozwiązania w systemie szkolenia, a wzorem ma być polski program SOS. Zajęcia wsparła Gruzińska Akademia Sportu (gruziński odpowiednik AWF-u), a pomogły Ambasada RP oraz Instytut Polski w Tbilisi.

Kolejnym krokiem będzie spotkanie przedstawicieli PZPS-u i prezydenta Gruzińskiej Federacji Sportu, zaplanowane na marzec 2022 roku w Warszawie.

 

Tekst na podstawie artykułu: https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/22079

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij