logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Na sędziowskim szlaku – cz. 1

W cyklu kilku artykułów chcemy przybliżyć Państwu doświadczenia zdobywane przez człowieka z naszego województwa – Dariusza Jasińskiego – sędziego międzynarodowego FIVB, ale także sędziego siatkówki osób niepełnosprawnych, czyli siatkówki na siedząco.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się Mistrzostwa Europy w Siatkówce na Siedząco. Odbywały się one w tureckim mieście Kemer.
Reprezentacja Polski kobiet zajęła tam 8 miejsce, a mężczyźni uplasowali się na 7. miejscu. Dariusz Jasiński wystąpił na tych mistrzostwach jako sędzia kwalifikator, czyli sprawdzał, oceniał i koordynował pracą sędziów.

Już niedługo Dariusz Jasiński rusza w kolejną podróż – kurs na sędziów międzynarodowych w Sao Paolo (Brazylia) w listopadzie br., gdzie będzie jednym z dwóch wykładowców i prowadzących kurs. A w międzyczasie oczywiście nasza liga – Plusliga oraz Tauron Liga, gdzie będzie pełnił funkcję jednego z sześciu sędziów głównych kwalifikatorów.

 

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij