logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

MP KADETÓW: BRĄZOWY BKS CHEMIK BYDGOSZCZ, AZS 2020 CZĘSTOCHOWA ZE ZŁOTEM

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 3:1
(30:28, 25:19, 20:25, 25:21)

Niedziela jest ostatnim dniem turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów, który już od środy rozgrywany jest w Olecku. Poznaliśmy już brązowego medalistę, a zostali nimi młodzi zawodnicy BKS-u Chemika Bydgoszcz, którzy w czterech setach pokonali obrońcę tytułu – Jastrzębski Węgiel. W finale po dwóch stronach siatki stanęły ekipy AZS-u 2020 Częstochowa i Trefla Gdańsk SA. O wiele lepiej zaprezentowali się gracze z Częstochowy, pewnie pokonując rywali z Gdańska 3:0.

W pierwszym secie niemalże cały czas trwała walka punkt za punkt, w ekipie z Bydgoszczy swoje show rozpoczął Mateusz Cackowski, będąc zdecydowanym liderem swojej drużyny. Po ekipie z Bydgoszczy było widać determinację, aby nie powtórzył się scenariusz sprzed roku, kiedy to zespół zajął czwarte miejsce. W pierwszym secie BKS zwyciężył po zaciętym finiszu, natomiast w drugiej partii już w pełni dominował na boisku, cały czas pierwsze skrzypce grał Cackowski. Bydgoszczanie świetnie pracowali także w polu zagrywki, przeważali także nad rywalami w ataku i w meczu prowadzili 2:0.

Jastrzębianie przebudzili się w partii trzeciej, udało im się zatrzymać lidera BKS-u, a dodatkowo znacznie poprawili skuteczność ataku. W czwartym secie Cackowski złapał jednak drugi oddech, wsparli go także koledzy i w efekcie bydgoszczanie prowadzili nawet 16:8 i 21:15. Jastrzębianie w końcówce rzucili się jeszcze w pogoń, ale okazała się ona nieskuteczna. Mateusz Cackowski okazał się prawdziwym katem rywali, w całym meczu zdobył 30 punktów. Jastrzębianom nie pomogła nawet dobra zmiana Filipa Roque de Oliveiry.

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 3:1
(30:28, 25:19, 20:25, 25:21)

Składy zespołów:
BKS Chemik: Stranc (3), Łagódka (4), Biesek (3), Prus (12), Cieślik (18), Cackowski (30), Broszko (libero) oraz Zwierzchowski (libero), Dziewulski i Czyżak
Jastrzębski Węgiel: Stokłosiński (9), Laskowski (3), Błażej, Kraj (11), Bogacz (4), Nabiałczyk (5), Citak (libero) oraz Mazurczak (2), Filipczak (2), Trociński (2), Myszka (1), Wieczorek (1) i Roque de Oliveira (19)

W premierową partię lepiej weszli gracze z Częstochowy, ale szybko inicjatywę przejęli gdańszczanie, którzy prowadzili już 16:11. Nie byli jednak w stanie utrzymać swojej przewagi (21:20), a w końcówce parkiet należał już do podopiecznych trenera Pawła Tomaszewskiego. To oni lepiej radzili sobie w tej partii w ataku, a dodatkowo popisali się także 3 asami serwisowymi. W drugiej odsłonie już od początku wyraźnie lepiej radziła sobie ekipa AZS-u 2020 Częstochowa (8:3). Częstochowianie sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie (16:10), a tuż przed kluczowym momentem seta mieli już 9 oczek więcej na swoim koncie. Inicjatywy już nie oddali, pewnie pokonując drużynę z Gdańska 25:15. Receptą na dobrą grę częstochowskiego teamu była zagrywka, z którą kompletnie nie mogli poradzić sobie rywale. AZS aż 7 razy punktował bezpośrednio zza linii 9. metra, co przełożyło się także na lepszy atak.

Początek kolejnej części meczu należał także do częstochowian, którzy ponownie dominowali na boisku (16:9). Nie dawali oni zbyt wielu szans kadetom z Gdańska, którzy od stanu 14:21 byli w stanie zapisać na swoim koncie zaledwie 1 punkt (15:25). AZS znów o wiele lepiej radził sobie na siatce, atakując ze skutecznością 50%, a do swojego dorobku dołożył także 3 asy serwisowe i 4 bloki. Najlepiej punktującym graczem był Remigiusz Kapica, zapisując na swoim koncie 13 oczek, a tuż za nim uplasował się Damian Czetowicz.

AZS 2020 Częstochowa – Trefl Gdańsk SA 3:0
(25:23, 25:15, 25:15)

Składy zespołów:
AZS: Królikowski (5), Kapica (13), Czetowicz (12), Fijałkowski (1), Pałuszka (9), Moroziuk (11), Teklak (libero) oraz Woźniak, Dąbrowski (1) i Nowakowski
Trefl: Wilkowski (2), Urbanowicz (4), Wołodko (5), Wnuk (9), Mączka (3), Trojański (4), Kraut (libero) oraz Bengrowski (2), Bednarek, Bogucki, Wiener (libero), Weber i Pawlun

Zdjęcia: http://vispolska.pl/galerie/?album=17&gallery=62

http://siatka.org/pokaz/mp-kadetow-brazowy-bks-chemik-bydgoszcz/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij