logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Mistrz Polski rywalem Łuczniczki

Przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz kolejny trudny pojedynek.

Przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz kolejny trudny pojedynek. Na wyjeździe podopieczni trenera Piotra Makowskiego zmierzą się z mistrzem Polski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o godzinie 17:00.

Siódma kolejka PlusLigi okazała się szczęśliwa dla naszego zespołu, który we własnej hali podejmował MKS Będzin. Najwięcej emocji przyniosła pierwsza partia, w której zespoły toczyły wyrównany bój, z zwycięsko wyszli z niego bydgoszczanie 25:23. W kolejnych setach zagraliśmy dużo pewniej, zdecydowanie wygrywając 3:0. Statuetka MVP powędrowała do rąk rozgrywającego Patryka Szczurka, a najlepiej punktującymi zawodnikami spotkania okazali się Bartosz Filipiak i Igor Yudin (14 „oczek”). – Mecz na pewno był trudny, ale na szczęście zagraliśmy dobrze w zagrywce, dobrze w bloku. Nie traciliśmy punktów seriami i to przyniosło nam zwycięstwo za trzy punkty – mówił po spotkaniu z MKS-em Będzin, atakujący.

W sobotę naszym rywalem będzie aktualny lider PlusLigi – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski po ostatnim, znakomitym dla nich sezonie, dokonali nieznacznych roszad w składzie. Do drużyny dołączył m.in. utalentowany Mateusz Bieniek. Początek sezonu układa się po myśli kędzierzynian, którzy rozegrali dotychczas sześć spotkań, przegrywając jedynie z PGE Skrą Bełchatów 1:3. W ostatniej kolejce, siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pokonali na wyjeździe w trzech setach katowiczan. Ich przewaga zaznaczyła się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a liderem zespołu okazał się Sam Deroo.

Faworytem sobotniego spotkania są gospodarze, jednak do Kędzierzyna-Koźla pojechaliśmy z wiarą we własne umiejętności i wolą walki.- Będziemy starać się walczyć. (…) My nie zwieszamy głów, jedziemy sprawdzić się z takimi zawodnikami, przy takiej publiczności – zapowiada libero, Mateusz Czunkiewicz. Start meczu w Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano na godzinę 17:00.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz
Termin: 12.11.2016r, godz. 17:00
Miejsce: Kędzierzyn-Koźle

http://www.luczniczkabydgoszcz.pl/Mistrz_Polski_rywalem_Luczniczki_,28074

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij