logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

MATEUSZ CZUNKIEWICZ: MYŚLĘ, ŻE Z BIEGIEM CZASU BĘDZIEMY GRALI LEPSZĄ SIATKÓWKĘ

– Uważam, że zagraliśmy dobrze. Zabrakło nam tych paru piłek i szkoda, bo wynik tego spotkania mógłby wyglądać całkiem inaczej.

IMG_9038

1 grudnia 2016 17:24

– Uważam, że zagraliśmy dobrze. Zabrakło nam tych paru piłek i szkoda, bo wynik tego spotkania mógłby wyglądać całkiem inaczej. Jesteśmy w stanie grać dobrze i myślę, że z każdym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej – powiedział po przegranym spotkaniu z PG Skrą Bełchatów Mateusz Czunkiewicz, libero bydgoskiej drużyny

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz zanotowali kolejną porażkę w tym sezonie. Tym razem we własnej hali musieli uznać wyższość zawodników Skry Bełchatów. Choć spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach, to bydgoszczanie w starciu ze Skrą pokazali się z całkiem dobrej strony. – Uważam, że zagraliśmy dobrze. Zabrakło nam tych paru piłek i szkoda, bo wynik tego spotkania mógłby wyglądać całkiem inaczej. Myślę, że mogliśmy na pewno urwać seta, a nawet dwa, co pokazała pierwsza i trzecia partia, w których prowadziliśmy czterema punktami. Straciliśmy szybko przewagę, bo nie ma co ukrywać Skra Bełchatów ma jedną z lepszych zagrywek w PlusLidze i właśnie pokazała to w tym spotkaniu. Rozstrzelali nas tą zagrywką i dlatego nie udało nam się wygrać tych dwóch setów – przyznał młody libero bydgoskiej ekipy. Zagrywka w ekipie bełchatowian odegrała kluczową rolę w tym pojedynku, ale Łuczniczka również nie odstawała w tym elemencie od rywali, co pokazała w trzeciej odsłonie, kiedy dzięki udanym zagrywkom rywale mieli problemy z przyjęciem. – My również prezentowaliśmy dobrą grę w polu zagrywki, ale nie ma co ukrywać – nie mamy takiej zagrywki jak Skra Bełchatów i to też jest problem w dalszej grze. Nie jest łatwo grać ze słabym serwisem, bo wtedy łatwiej jest dla przeciwnika rozegrać akcje, a nam ustawić blok – dodał Czunkiewicz.

Mimo kolejnej porażki młody libero bydgoskiego zespołu liczy, że dobra gra jego drużyny przełoży się na lepszą grę w siatkówkę w kolejnych spotkaniach, co zaowocuje lepszymi wynikami. – Wydaje mi się, że taka postawa jak w meczu ze Skrą Bełchatów może nam dać nie tylko wygraną, ale i punkty w kolejnych spotkaniach, które mam nadzieje, że będziemy zbierać. Potrafimy grać dobrze, pokazujemy to i myślę, że z każdym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej. Trzeba tylko w nas wierzyć. My w siebie wierzymy. Wiemy, że robimy progres, chociaż jesteśmy niedoświadczonym zespołem, bo jest u nas sporo młodych zawodników, to staramy się robić co możemy. Myślę, że z biegiem czasu będziemy grali lepszą siatkówkę, co przyniesie też odmianę w naszej grze, a co za tym idzie lepsze wyniki – zakończył Mateusz Czunkiewicz.

http://siatka.org/pokaz/mateusz-czunkiewicz-mysle-ze-biegiem-czasu-bedziemy-grali-lepsza-siatkowke/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij