logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Kujawsko-pomorskie III w Polsce w finałowym turnieju OOM w siatkówce chłopców.

W dniach 11-13 maja w Sulęcinie odbył się turniej siatkówki w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Drukuj

IMG 4328W dniach 11-13 maja w Sulęcinie odbył się turniej siatkówki w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestnicy reprezentowali wszystkie 16 województw w Polsce. Turniej składał się z dwóch części – eliminacyjnej – 4 grupy po 4 województwa i gra „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów oraz pucharowej rozgrywanej do 3 wygranych setów. Nasze województwo wywalczyło brąz, a reprezentowało je 12 siatkarzy – 8 z Nakła, 3 z Grudziądza i jeden z Bydgoszczy.

Po świetnym występie w fazie grupowej kujawsko-pomorskie z trzema zwycięstwami (z pomorskim, świętokrzyskim i łódzkim) zakwalifikowało się do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie. Tam musiało zmierzyć się z województwem mazowieckim. Po dobrym porannym spotkaniu wygranym 3:0, w popołudniowym półfinale kujawsko-pomorskie musiało stawić czoła reprezentacji województwa śląskiego. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, jadnak minimalna przegrana w pierwszym secie (29:27) sprawiła, że w dalszej części spotkania śląskie grało swobodniej i wygrało 3:0.
Pozostała więc walka o cenne III miejsce. W sobotnim meczu z województwem małopolskim zawodnicy kujawsko-pomorskiego wygrali 3:0 i zdobyli brązowe medale.

Na koniec turnieju wybrano najlepszych zawodników. Jakub Czerwiński został najlepiej zagrywającym, a Maciej Świtalski najlepiej blokującym turnieju.
Złoto przypadło dla województwa pomorskiego, które w finale pokonało śląskie 3:0.

Końcowa kolejność turnieju:

1. pomorskie
2. śląskie
3. kujawsko-pomorskie
4. małopolskie
5. podkarpackie
6. zachodniopomorskie
7. mazowieckie
8. wielkopolskie
9-12. lubelskie
9-12. lubuskie
9-12. podlaskie
9-12. łódzkie
13-16. dolnośląskie
13-16. opolskie
13-16. świętokrzyskie
13-16. warmińsko-mazurskie

Najlepsi zawodnicy turnieju:

  • Mikołaj Bogucki (pomorskie) – MVP
  • Dawid Pawlun (pomorskie) – NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY
  • Filip Roque Oliviera (śląskie) – NAJLEPSZY ATAKUJĄCY
  • Maciej Świtalski (kujawsko-pomorskie) – NAJLEPSZY BLOKUJĄCY
  • Jakub Kraut (pomorskie) – NAJLEPSZY BRONIĄCY
  • Jakub Czyżowski (śląskie) – NAJLEPSZY PRZYJMUJĄCY
  • Jakub Czerwiński (kujawsko-pomorskie) – NAJLEPSZY ZAGRYWAJĄCY

Kujawsko-pomorskie wystąpiło w składzie:

Baran Krzysztof (NTS Trójka Nakło), Chojnowski Kacper (TS Koset Grudziądz), Czerwiński Jakub (NTS Trójka Nakło), Jaruzal Jakub (NTS Trójka Nakło), Kuczkowski Filip (NTS Trójka Nakło), Kwasigroch Antoni (NTS Trójka Nakło), Leppert Borys (NTS Trójka Nakło), Osiecki Michał (TS Koset Grudziądz), Plichtowicz Dawid (TS Koset Grudziądz), Szarszewski Piotr (NTS Trójka Nakło), Świtalski Maciej (NTS Trójka Nakło), Żurawicz Miłosz (BKS Chemik Bydgoszcz). Trenerami zespołu byli Artur Sierzchuła i Michał Nowak (obaj NTS Trójka Nakło).

Poniżej opisy spotkań kadry województwa kujawsko-pomorskiego.

kujawsko-pomorskie – pomorskie 2:1 (26:24, 23:25, 15:13)
Baran, Leppert, Czerwiński(12), Jaruzal(7), Świtalski(2), Kuczkowski(4), Chojnowski(L), Szarszewski(L) oraz Plichtowicz, Osiecki, Kwasigroch(7), Żurawicz.

Po dobrym początku kujawsko-pomorskie prowadziło 3:1. W dalszej części lepiej grało pomorskie, które szybko wyszło na 13:8. Po czasie dla trenera Sierzchuły przeciwnicy popełnili błąd, Filip Kuczkowski zagrał asa, a Jakub Czerwiński popisał się 2 skutecznymi atakami zmniejszając straty do 1 punktu. Pomorskie znów odskoczyło (12:17), by za chwilę remisować 17:17. Dobrze w tym czasie zagrał w polu zagrywki Czerwiński, a wszystko co dostawał kończył Antoni Kwasigroch. Kujawsko-pomorskie wyszło na prowadzenie 20:19, 22:21, ale to przeciwnicy pierwsi mieli piłkę setową przy stanie 23:24. Po czasie wszystko kończył Jakub Czerwiński i kujawsko-pomorskie zapiało na swiom koncie pierwszego seta.

W drugiej odsłonie żadna ekipa nie osiągnęła większej przewagi, choć na prowadzeniu częściej było pomorskie. W końcówce kujawsko-pomorskie doprowadziło do remisu 23:23, ale 2 kolejne punkty zdobyło pomorskie i wygrało tę partię.

Początek tie-breaka był wyrównany. Po zmianie stron (8:7) kadra pomorskiego popełniała kilka błędów i przegrywała 13:8. W końcówce kujawsko-pomorskie było nieskuteczne i po chwili wygrywało już tylko 13:12. W kolejnych akcjach skutecznie w ataku zagrał Jakub Jaruzal, dzięki czemy kujawsko-pomorskie wygrało tie-breaka 15:13.

kujawsko-pomorskie – świętokrzyskie 2:0 (25:22, 25:21)
Baran(4), Leppert(9), Czerwiński(2), Jaruzal(3), Świtalski(3), Kuczkowski(3), Chojnowski(L), Szarszewski(L) oraz Plichtowicz, Osiecki, Kwasigroch(2), Żurawicz.

Zaraz po poprzednim spotkaniu siatkarze z naszego województwa musieli zmierzyć się z kolejnym rywalem. Gra była wyrównana. Mimo sporej liczby błędów w połowie seta kujawsko-pomorskie przegrywało tylko 13:14. Później był jeszcze remis 22:22, a w końcówce dominowała kadra kujawsko-pomorskiego, która zdobyła 3 kolejne punkty.

Drugi set rozpoczął się światnie. Dwa asy Krzysztofa Barana, atak Borysa Lepperta i błąd przeciwników dały prowadzenie 4:0. Po czasie dla trenera świętokrzyskie wróciło do gry doprowadzając do remisu 8:8. Kujawsko-pomorskie grało bardzo nierówno. Po kilku kolejnych akcjach wygrywało 14:8 i 16:9 i 17:10, by za chwilę zapomnieć jak się gra w siatkówkę i przegrywać 19:20. W końcówce kujawsko-pomorskie opanowało jednak emocje i wygrało 25:21.

kujawsko-pomorskie – łódzkie 2:0 (25:19, 25:19)
Baran(3), Leppert(4), Czerwiński(5), Jaruzal(2), Świtalski(4), Kuczkowski(2), Chojnowski(L), Szarszewski(L) oraz Plichtowicz, Osiecki(5), Kwasigroch(4), Żurawicz.

Dwa zwycięstwa w poprzednich meczach nie dawały jeszcze awansu i w tym spotkaniu kujawsko-pomorskie musiało ugrać co najmniej seta. Po dobrym początku rozegranym na bardzo dużej skuteczności w ataku i obronie kujawsko-pomorskie prowadziło 8:2. Po czasie dla łódzkiego gra się wyrównała, ale kilkupunktowa przewaga utrzymywała się do końca seta.

W drugiej odsłonie lepiej zaczęło łódzkie (4:6), ale za chwilę skuteczna seria ataków Michała Osieckiego dała prowadzenie 12:7. Po czasie dla trenera łódzkiego asa zagrał Antoni Kwasigroch, a zespół utrzymał przewagę do stanu 22:15. Kilka niepotrzebnych blędaów sprawiło, żę łódzkie zbliżyło się na 3 punkty (22:19), ale kujawsko-pomorskie wygrało kolejną akcję, a seta dwoma asami zakończył Kwasigroch.

kujawsko-pomorskie – mazowieckie 3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

W drugim i trzecim dniu zawodów spotkania rozgrywane są do trzech wygranych setów. W ćwierśfinale przyszło zmierzyć się z województwem mazowieckim. Po idealnym początku kujawsko-pomorskie wyszło na prowadzenie 9:2. Od stanu 14:9 skutecznie w polu zagrywki zagrał Jakuba Czerwiński i wyprowadził zespół na 18:9. Mazowieckie wróciło jednak do gry i po kilku udanych akcjach zmniejszyło straty do 3 punktów (19:16). W końcówce odpowiedzialność za grę wziął na siebie Jakub Jaruzal i poprowadził kujawsko-pomorskie do zwycięstwa w tym secie.

Udane ataki, dwa punktowe bloki i asy serwisowe na początku drugiej partii dały kujawsko-pomorskiemu prowadzenie 8:1. Od tego momentu kadra kujawsko-pomorskiego zaczęła popełniać sporo błędów, a grę podtrzymywał tylko skuteczny Jakub Czerwiński. Prowadzenie utrzymywało się (9:4, 13:7, 18:13) do stanu 21:17. Od tego wyniku mazowieckie zanotowało 6-punktową serię, po której wyszło na prowadzenie 23:21. W dwóch kolejnych akcjach mazowieckie popełniło błędy, ale po skutecznym ataku miało piłkę setową (23:24). Kujawsko-pomorskie wygrało jednak trzy kolejne akcje i po dwóch atakach Borysa Lepperta seta zakończył blokiem Filip Kuczkowski.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęło mazowieckie, które wygrywało 3:0, 6:3 i 7:5. Kujawsko-pomorskie, znów dzięki skuteczności Jakuba Czerwińskiego, wyszło na prowadzenie 7:6, 10:8 i 14:10. Do końca spotkania utrzymywała się 3-4 punktowa przewaga i kujawsko-pomorskie zameldowało się w strefie medalowej.

kujawsko-pomorskie – śląskie 0:3 (27:29, 18:25, 22:25)
Baran(3), Leppert(14), Czerwiński(8), Jaruzal(8), Świtalski(5), Kuczkowski(6), Kwasigroch(L), Chojnowski(L) oraz Szarszewski, Plichtowicz, Osiecki, Żurawicz.

Mecz rozpoczął się znów świetnie. Po kilku udanych atakach i blokach kujawsko-pomorskie prowadziło 7:3. Po czasie w kolejnych akcjach śląskie było nie do zatrzymania i skutecznymi atakami doprowadziło do remisu 8:8. Do końca seta żaden z zespołów nie osiągnął większej niż 3-punktowej przewagi. Jako pierwsi piłkę setową mieli siatkarze województwa śląskiego. Po dwóch skutecznych akcjach kujawsko-pomorskie miało piłkę setową. Nie zdołało jednak skończyć wyprowadzonego ataku ani przy stanie 25:24, ani przy 26:25. Było jeszcze po 27, ale ostatecznie śląskie wygrało do 29:27.

W drugiej partii, podłamani minimalą porażką, siatkarze kujawsko-pomorskiego byli tłem dla grających swobodnie zawodników ze Śląska, a zryw w końcówce (od stanu 9:20) pozwolił tylko na zmniejszenie strat.

W trzeciej odsłonie kujawsko-pomorskie dzięki dobremu przyjęciu otworzyło grę środkiem. Dwa skuteczne ataki i blok Macieja Świtalskiego oraz dwa asy Jakuba Czerwińskiego wyprowadziły zespół na 6:1. Później gra się wyrównała, a kujawsko-pomorskie utrzymywało przewagę do stanu 17:14. Dobrze w ataku spisywali się w tym czasie Borys Leppert i Filip Kuczkowski. Jednak świetne obrony kadry śląska sprawiły, że wyszła ona na prowadzenie 18:21. Kujawsko-pomorskie zmniejszyło straty do 1 punktu (20:21 i 21:22), ale seta nie zdołało już wygrać.

kujawsko-pomorskie – małopolskie 3:0 (25:23, 25:23, 254:21)
Baran(1), Leppert(6), Czerwiński(16), Jaruzal(13), Świtalski(6), Kuczkowski(5), Kwasigroch(L), Chojnowski(L) oraz Szarszewski, Plichtowicz, Osiecki(2), Żurawicz.

Mecz o 3. miejsce okazał się bardzo trudny, a dobra zagrywka zawodników województwa małopolskiego sprawiała niemałe problemy. Po wyrównanym początku (6:6) kujawsko-pomorskie dzięki dobrej zagrywce Jakuba Jaruzala zanotowało 7-punktową serię i wyszło na prowadzenie 13:6. Błędy w dalszej części i skuteczniejsza gra małopolskiego sprawiły, że na tablicy pojawił się remis 17:17 i 18:18. Trzy kolejne akcje dla kujawsko-pomorskiego, ale po czasie znów remis po 21. W końcówce skutecznie atakował Jakub Czerwiński a zesta zepsutą zagrywką zakończyli siatkarze małopolskiego.

Drugi set był niezwykle wyrównany. Do stanu 16:16 remis na tablicy pojawił się aż 16 razy. Małopolskie wyszło na prowadzenie 19:21, ale za chwilę to kujawsko-pomorskie prowadziło 23:22. Po czasie dla małopolskiego pojawił się remis 23:23. Zesputa zagrywka przeciwników i punktowy blok Krzysztofa Barana dały zwycięstwo 25:23.

Kujawsko-pomorskie trzeciego seta rozpoczęło od punktowych ataków Jakuba Czerwińskiego i świetnej zagrywki Macieja Świtalskiego. Dały one prowadzenie 10:4, a po skutecznym ataku Michała Osieckiego było 11:5. Błędy w kolejnych akcjach i skuteczne ataki zawodników małopolskiego dały im remis 11:11. Kujawsko-pomorskie wróciło jednak do lepszej gry. Wyszło na prowadzenie 14:12 i utrzymało je do końca seta wygrywając do 21.

Zdjęcia z wręczenia powołań oraz z turnieju:

https://goo.gl/photos/REBtAVSVLrwNywK29

https://goo.gl/photos/JZxSaSKHwcF6av1C9

Zdjęcia również na: http://vispolska.pl/galerie/?album=20&gallery=69

http://www.nts3.naklo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1113

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij