logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

KS Pałac Mistrzem Polski Kadetek!!!

Pałac Bydgoszcz zdobył złoty medal mistrzostw Polski kadetek! W finale podopieczne Jacka Janowskiego pokonały 3:0 AZS UMCS Lublin.

Pałac Bydgoszcz zdobył złoty medal mistrzostw Polski kadetek. W finale podopieczne Jacka Janowskiego pokonały 3:0 AZS UMCS Lublin. Brązowe medale przypadły młodym siatkarkom MKS Dąbrowa Górnicza, które pokonały po tie-breaku Dziewiątkę Łódź.
Ledwo kibice ochłonęli po walce o brązowe medale, a na parkiet wyszły już siatkarki obu finalistów – Pałacu Bydgoszcz i AZS UMCS Lublin. W tym meczu emocji było o wiele mniej. Bydgoszczanki od początku zdominowały grę, nie pozwalając rywalkom rozwinąć skrzydeł. Jedynie na początku pierwszej partii lublinianki rozpoczęły od kilkupunktowej przewagi, jednak Pałac dość szybko wyrównał i objął prowadzenie. Bydgoszczanki po raz kolejny udowodniły, że są najlepszą drużyną w Polsce i pewnie, po trzech setach, sięgnęły po złoto mistrzostw Polski kadetek. Pałac to jedyna drużyna, która wygrała wszystkie swoje mecze w łódzkim turnieju. – Graliśmy już z Lublinem w grupie, wówczas przegraliśmy pierwszego seta. Do każdego meczu przygotowaliśmy się bardzo solidnie, łącznie z analizą wideo. Także dziś mieliśmy rozrysowane wszystkie możliwości ataku przeciwniczek, ich obronę, zachowanie rozgrywającej, blok. Poza tym dziewczyny zagrały dziś piękny mecz, po prostu poezja – mówił po meczu finałowym trener Pałacu, Jacek Janowski. – Jadąc na finał, każdy marzył, ja marzyłem o jakimkolwiek medalu. Jeszcze do mnie to nie dociera, że zdobyliśmy złoto – cieszył się szkoleniowiec mistrzyń Polski kadetek.
Skład mistrzyń Polski kadetek 2011/2012: Zuzanna Pieczka, Iga Chmielewska, Pola Nowacka, Marta Ziółkowska, Kinga Ratajczak, Marta Ciesiulewicz, Emilia Kempa, Emilia Pokora, Barbara Browarczyk, Katarzyna Pyzdrowska, Monika Nowicka, Anna Korabiec, Oliwia Jakielaszek, Pola Nowakowska, Martyna Sawa. Trenerzy: Jacek Janowski i Dawid Pawlik.

Jacek Janowski

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij