logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

KS Pałac Bydgoszcz przed sezonem

Siódma drużyna poprzedniego sezonu spędziła okres przygotowawczy pod znakiem małej rewolucji…

Siódma drużyna poprzedniego sezonu spędziła okres przygotowawczy pod znakiem małej rewolucji. Trudno powiedzieć, czy była to konieczność związana z brakiem satysfakcji z tego rezultatu, a może koncepcja nowego szkoleniowca zespołu.

Analizując wszelkie zmiany w bydgoskiej ekipie należy zacząć właśnie od posady trenera. Zespół Pałacu Bydgoszcz opuścił jego wieloletni głównodowodzący, Piotr Makowski. Był on elementem klubu od sezonu 2004/2005, nie licząc drobnych przerw aż do ubiegłych rozgrywek. Szukając nowych wyznań postanowił zmienić ligę oraz charakter pracy i przystał na ofertę zespołu PlusLigi. Nie musi on zmieniać miejsca zamieszkania bo poprowadzi teraz bydgoską Delectę. Na stanowisku zastąpi go były asystent Makowskiego, Rafał Gąsior. Jeśli chodzi o inne zmiany organizacyjne, nowym menadżerem drużyny została wieloletnia kapitan zespołu, legenda klubu Ewa Kowalkowska. Włodarze zapewne liczą, iż pozostanie Kowalkowskiej tak blisko reszty zawodniczek pozwoli mniej boleśnie odczuć jej brak na parkiecie. Drużyna przystępuje do sezonu także pod innym szyldem, głównym sponsorem nie jest już znana firma Centrostal.

Zmiany dotyczące kwestii boiskowych były jeszcze liczniejsze. Miłą niespodzianką dla kibiców Pałacu musiał być transfer kubańskiej przyjmującej, Mayvelis Martinez Adlum. Razem z nią do klubu przeniosła się z Rumii Natalia Ziemcowa. Ukrainka będzie wzmocnieniem na środku siatki. Partnerować jej będzie doskonale znana w naszym kraju Julia Szeluchina. Zmiana dokonała się także na pozycji rozgrywającej. Tutaj działacze postawili na Magdalenę Mazurek. Siatkarka wraca do zespołu po kilku latach gry w innych klubach. Sporo zawodniczek opuściło drużynę. Mowa tu przede wszystkim o zagranicznych elementach składu. Nellie Spicer będzie teraz występować w Azerbajdżanie, aCharlotte Leys wybrała ofertę z Dąbrowy Górniczej. W szeregach Pałacu nie zobaczymy już również Katarzyny Mróz, która przeniosła się do Organiki Budowlanych Łódź. Piłę z kolei wybrały Monika Naczk i Joanna Kuligowska.Gołym okiem widać, że zmiany w zespole były bardzo głębokie.

Nie przeszkodziły one bydgoszczankom w dobrych wynikach spotkań przedsezonowych. Zawodniczki Pałacu wygrały dwa solidnie obsadzone turnieje towarzyskie. Najpierw w Legionowie w tyle pozostawiły zespoły między innymi z Łodzi, Piły i Białystok. Kilka dni temu w Jarocinie udowodniły, że dobra forma to nie przypadek, bowiem ponownie wyprzedziły Budowlanych oraz PTPS, a także drużynę z Dąbrowy Górniczej. Jest to bardzo pozytywna prognoza przed zmienioną ekipą ze stolicy Pomorza i Kujaw. Kibicom znad Brdy zapewne trudno formułować konkretne nadzieje i prognozy. Wyniki sparingów nastrajają optymistycznie, trudno natomiast przewidzieć, jak drużyna spisze się w warunkach ligowych. Pierwszy test już za niecały tydzień, kiedy bydgoszczanki zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em.

za stroną: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-10-06-ks-palac-bydgoszcz-przed-sezonem

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij