logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Kontynuować zwycięską passę

W najbliższą niedzielę Pałacanki przed własną publicznością powalczą o kolejne punkty do ligowej tabeli. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie zespół z Legionowa, początek tego pojedynku o godzinie 17:00.

W najbliższą niedzielę Pałacanki przed własną publicznością powalczą o kolejne punkty do ligowej tabeli. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie zespół z Legionowa, początek tego pojedynku o godzinie 17:00.

Przed obecnym sezonem Legionovię opuściła liderka drużyny, Malwina Smarzek. Oprócz niej na zmianę barw klubowych zdecydowało się jeszcze sześć siatkarek, w ich miejsce do ekipy spod Warszawy dołączyły młode i zdolne zawodniczki. Aż trzy z nich w przeszłości wychodziły na parkiet w trykocie naszego klubu – mowa o Agacie Skibie, Annie Korabiec i występującej w młodzieżowych drużynach Pałacu Annie Bączyńskiej. Oprócz tej trójki do Legionovii dołączyły również Katarzyna Wawrzyniak i Ewelina Mikołajewska.

W dotychczas rozegranych spotkaniach ligowych nasze niedzielne rywalki zgromadziły cztery punkty. Jedno oczko zdobyły przegrywając po pięciosetowym pojedynku z Muszynianką. W kolejnym starciu podopieczne Roberta Strzałkowskiego nie punktowały, gdyż Chemik Police okazał się być poza ich zasięgiem. Czwarta kolejka ORLEN Ligi przyniosła legionowiankom pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a rywalki z Piły nie zdołały ugrać nawet seta. Aktualnie zespół z Legionowa zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Pałacanki po dwóch meczach bez punktów nabrały wiatru w żagle. Pierwsze zwycięstwo, podobnie jak ich niedzielne przeciwniczki, odniosły wygrywając z PTPS-em Piła. Wyjazd do Sopotu miał być trudniejszą przeprawą dla podopiecznych Adama Grabowskiego, ale nasze siatkarki dzielnie walczyły i ponownie przywiozły do Bydgoszczy komplet punktów. Warto wspomnieć, że po obu pojedynkach statuetkę MVP z rąk komisarza zawodów odbierała Ewelina Krzywicka. Bydgoszczanki z sześcioma punktami na koncie plasują się na szóstej lokacie w tabeli ORLEN Ligi.

Oba zespoły w tabeli dzieli dystans pięciu miejsc, ale są to z kolei tylko dwa punkty. Patrząc na rywalizację obu ekip w poprzednich latach, możemy się spodziewać bardzo wyrównanego i emocjonującego pojedynku. Wszystkich, którzy są ciekawi, jaki wynik padnie w niedzielę, zachęcamy do obejrzenia pojedynku na żywo w hali Łuczniczka.

Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00!

http://kspalac.bydgoszcz.pl/kontynuowac-zwycieska-passe/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij