logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Kadetki Pałacu Bydgoszcz z awansem do półfinału Mistrzostw Polski

Za nami weekend ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych (kadetów) i juniorek młodszych (kadetek). Z zespołów naszego województwa awans wywalczyły tylko siatkarki Pałacu Bydgoszcz.

Kadetki

Pałac Bydgoszcz rywalizował w Kielcach. Po dwóch pewnych grupowych zwycięstwach w finałach Pałac pokonał jeszcze kielczanki a w ostatnim meczu po tie-breaku – Spartę Warszawa i bez porażki awansował do półfinału Mistrzostw Polski.

Joker Świecie zagrał w Świdniku. Po wygranej 3:0 z gospodyniami jokerki przegrały z Treflem Gdańsk, ale awansowały do drugiej fazy rozgrywek. W finałach siatkarki ze Świecia wygrały z Kluczborkiem i przegrały z Żywcem, plasując się ostatecznie na 3. miejscu, co nie dało awansu.

Młody zespół kadetek Stali Grudziądz zbierał doświadczenia w Opolu. Stal nie zdołała wygrać meczu, choć w starciu o 5. miejsce przegrała dopiero po tie-breaku.

Kadeci

Choć Chemik Bydgoszcz był gospodarzem ćwierćfinału, to nie zdołał wywalczyć awansu. W pierwszym spotkaniu bydgoszczanie przegrali z Poznaniem, a meczu decydującym o wyjściu z grupy BKS przegrał w tie-breaku 15:17 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W meczu o 5. miejsce Chemik wyraźnie pokonał połączony zespół TPS Lublin/Serbinów Biała Podlaska.

Budowlanka Toruń zagrała w Częstochowie. Niestety przegrała dwa mecze grupowe, a w spotkaniu o 5. miejsce pokonała SMS Ostródę 3:1.

Zespół reprezentujący NTS Trójkę Nakło nie zdołał wygrać żadnego meczu i ostatecznie zajął 6. miejsce w rzeszowskim ćwierćfinale.

 

Wyniki:

kadeci

kadetki

 

fot:

https://www.facebook.com/kspalac

https://www.facebook.com/ChemikSiatkowkaMlodziezowa

https://www.facebook.com/ksstalgrudziadz

https://www.facebook.com/HemarpolNorwid

https://www.facebook.com/PZLLEONARDOAVIASWIDNIK

 

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij