logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Kadeci Chemika Bydgoszcz Mistrzami Polski

W rozegranych w Nowym Tomyślu Mistrzostwach Polski Kadetów młodzi siatkarze BKS Chemik Bydgoszcz pokonali wszystkich przeciwników i zdbyli tytuł Mistrzów Polski. W finałowym pojedynku z Jstrzębskim Węglem przegrywali już 2:0 ale trzy następne sety należały już do młodych Chemików. Najbardziej zacięty był set piąty gdzie w końcówce Chemicy długo prowadzili jednym, dwoma punktami ale po zmianie stron podobną przewagę osiągnęli przeciwnicy. W końcówce trwała walka punkt za punkt, ale trzy ostatnie akcje należały do Chemika, który wygrał 17:15 i cały mecz 3:2.

Zawodnicy Chemika zostali też wyróżnieni indywidualnie.

Kamil Droszyński został najlepszym rozgrywającym, a Kacper Bobrowski najlepszym przyjmującym.

Skład zespołu: Kamil Droszyński, Mateusz Wołowicz, Michał Prejs, Maciej Kleinschnidt, Fabian Pieper, Paweł Stysiał, Bartłomiej Ratajczak, Wojciech Sidorowicz, Dawid Grzeszczak, Krystian Herrmann, Kacper Bobrowski, Adrian Jaguszewski, Filip Adler