logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Juniorki zakończyły sezon wojewódzki

W środę 18 stycznia zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek. Oba mecze ostatniej kolejki zakończyły się tie-break-ami. MUKS X LO Toruń pokonał MUKS Joker Świecie 3:2 (24:26, 26:24, 25:23, 22:25, 15:9), a MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola wygrał z MUKS Spartakus Lniano 3:2 (21:25, 22:25, 25:15, 25:12, 15:13).

Końcowa kolejność w rozgrykwach wojewódzkiej ligi juniorek w sezonie 2022/2023. W tej lidze nie rozgrywano turnieju finałowego.

1. KS Pałac  Bydgoszcz
  2. MUKS Joker  Świecie
  3. MUKS Spartakus Lniano
  4. MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola
  5. MUKS X LO Toruń

Organizatorzy turnieju oraz przedstawiciele KPZPS, wykorzystując okazję pobytu na turnieju zespołów MUKS Joker Świecie oraz MUKS Spartakus Lniano, które  zakończonej lidze juniorek zajęły II i III miejsca dokonali dekoracji medalami tych zespołów podczas finału kadetek. Zespoły te w rozgrywkach ligi juniorek występowały w podobnych składach osobowych i pod wodzą tych samych trenerów.

Zwycięzcą ligi juniorek został zespół KS Pałac Bydgoszcz pod wodzą trenera Rafała Gąsiora.

Trzy najlepsze zespoły województwa uzyskały awans do rozgrywek ćwierćfinałowych Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w rozgrywkach centralnych.