logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

JUNIORKI JOKERA ŚWIECIE I JUNIORZY BUDOWLANKI TORUŃ W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI!

UKS Budowlanka Toruń najlepszy w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów 2012

Byliśmy najlepszym zespołem w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów 2012. Turniej odbył się w Toruniu. Przy wypełnionej widzami do ostatniego miejsca hali ZST i przy bardzo dobrym kibicowaniu rozegraliśmy trzy zwycięskie mecze. Dziękujemy wszystkim sympatykom naszej drużyny, że przez trzy dni wspierali nasz zespół w czasie rywalizacji do 1/4 MPJ.
Cel zrealizowaliśmy i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do dalszych gier mistrzowskich, cieszymy się z naszego sukcesu sportowego i organizacyjnego. Zapowiadamy twardą walkę na parkietach w Skarżysku Kamiennej z zespołami z: Lublina, Częstochowy i Skarżyska. Stawką następnego turnieju, który odbędzie się za dwa tygodnie, będzie awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów 2012. Gratulujemy osiągniętego sukcesu zawodnikom UKS-u i trenerowi Michałowi Tyburskiemu.
Gościem turnieju był Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Ryszard Ciężki.

W zespole grali:
Damian Gajewski, Damian Kuchczyński, Miłosz Szwaba, Dominik Zieliński, Dawid Wieczyński, Kamil Więciorkowski, Tomasz Janiszewski, Maciej Matłosz, Mikołaj Szulc, Radosław Róg, Piotr Kędzierski, Patryk Bagiński, trener – Michał Tyburski

Komentarz libero UKS-u Tomka Janiszewskiego:
„Turniej ułożył się dla nas wspaniale. Udało się zwyciężyć we wszystkich spotkaniach i wywalczyć pewny awans do 1/4 krajowych rozgrywek. Taki był nasz cel i zrealizowaliśmy go w 100%. Nasza ekipa przez cały turniej tworzyła zgrany team, przygotowaliśmy koszulki „Santiago Team” wspólnego projektu dla każdego z nas, do tego ten fantastyczny doping licznie zgromadzonych toruńskich kibiców. Bardzo ważny był pierwszy mecz ze Starogardem Gdańskim, ale cała szóstka zagrała na bardzo dobrym, równym poziomie i pewnie wygraliśmy. Sobotnie spotkanie z Darłowem było dosyć ospałe, bez emocji, ale bezproblemowo pokonaliśmy rywali i mogliśmy skupić się już tylko na niedzielnym, małym finale z Olsztynem, przeciwnikiem wymagającym i ułożonym. Pierwszy set był dla nas bardzo nieudany, ale pozostałe partie rozegraliśmy rewelacyjnie i tym samym zwyciężyliśmy w całym turnieju. Za dwa tygodnie ćwierćfinały MP w Skarżysku Kamiennej, gdzie jedziemy na pełnym luzie, z nastawieniem na wywalczenie korzystnego wyniku. Najważniejsze jednak to cieszyć się z gry i mieć z tego frajdę. My ją mamy!”

Kolejność 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów

UKS Budowlanka Toruń
UKS Tempo-25 Olsztyn
SKS Starogard Gdański
KS Stocznia M&W Darłowo

Wyróżnieni zawodnicy:

Damian Gajewski – UKS Budowlanka Toruń
Kondrad Gawrewicz – UKS Tempo-25 Olsztyn
Paweł Lepak – SKS Starogard Gdański
Maciej Michalski – KS Stocznia M&W Darłowo

Turniej został sfinansowany przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Bogdan Mossakowski

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij