Aktualności
Kursokonferencja licencyjna w Mogilnie
data ostatniej modyfikacji: 2021-09-28 10:14:43
autor: MN

Wczoraj w Mogilnie odbyła się kursokonferencja licencyjna dla trenerów zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Siatkowej. Na spotkaniu pojawiło się 67 trenerów z całego województwa.

Spotkanie poprowadził Artur Sierzchuła, który przedstawił też zmiany w uzyskaniu stopnia trenera PZPS od roku 2022. Omówił też sukcesy wojewódzkiej siatkówki w finałach młodzieżowych Mistrzostw Polski w ubiegłym sezonie. Przypomnijmy:

  • złoty medal juniorów BKS Chemik Bydgoszcz Siatkówka Młodzieżowa (trener Maciej Kwiatkowski)
  • złoty medal młodziczek MUKS Joker Świecie (trener Agnieszka Szewczyk)
  • 5. miejsce juniorek KS Pałac Bydgoszcz (trener Agata Kopczyk)

Sukcesem można też określić występy w finałach minisiatkówki w Gliwicach. Największe to brązowy medal dla Stali Grudziądz w kategorii czwórek dziewcząt (trener Konrad Biernacki) oraz 4. miejsce chłopców Chemika Bydgoszcz w kategorii trójek (trener Maciej Kwiatkowski). 

Po nim trenerzy Maciej Kwiatkowski i Konrad Biernacki przedstawili swoją wizję i sposoby pracy w minisiatkówce. Następnie o zmianach w przepisach krótko opowiedział Marek Mianowski, a później trener miejscowego Sokoła - Michał Muszyński zaprezentował współpracę blok-obrona w poszczególnych ustawieniach na przykładzie prowadzonego przez siebie zespołu.

Zdjęcia z konferencji: https://photos.app.goo.gl/MqojgadrfzKsDcHE9

Przejdź do listy wszystkich artykułów
Partnerzy