logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

II LIGA M: TRWA WALKA O AWANS DO PLAY-OFF

Coraz mniej kolejek zostało do końca rundy zasadniczej. W niektórych grupach czołówka jest już ukształtowana, ale są i takie, w których sporo się jeszcze może zmienić.

II liga

14 lutego 2017 17:28

Coraz mniej kolejek zostało do końca rundy zasadniczej. W niektórych grupach czołówka jest już ukształtowana, ale są i takie, w których sporo się jeszcze może zmienić. W miniony weekend do roszad na czele doszło w czwartej grupie, której liderem została Astra Nowa Sól. Dużą przewagę w innych grupach mają Olimpia Sulęcin, Karpaty Krosno i MKS Andrychów, za to minimalne różnice są w drugiej i trzeciej grupie pomiędzy liderem a wiceliderem.

Na fotelu lidera pierwszej grupy coraz pewniej rozsiada się Olimpia Sulęcin, która w miniony weekend wykorzystała atut własnego parkietu, odprawiając z niego z kwitkiem Stoczniowca Gdańsk. Moment słabszej dyspozycji przytrafił się jej tylko w drugim secie, ale i tak sięgnęła po pewny komplet punktów. Obecnie ma już pięć oczek przewagi nad wiceliderem, którym zostały Wilki Wilczyn. Podopieczni Tomasza Robaka bez większego problemu zwyciężyli w Kołobrzegu, nie oddając miejscowemu OPP Powiatowi ani jednej odsłony. Wprawdzie gospodarze w każdej z nich dobrnęli do granicy 20 oczek, ale na więcej ich nie było stać. Dość zaskakującej porażki doznał za to Orzeł Międzyrzecz, który przegrał na wyjeździe z Treflem Lębork. Wprawdzie po dwóch setach był remis, ale kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia partia, którą goście przegrali po walce na przewagi. Później już się nie podnieśli, a porażka kosztowała ich spadek na trzecie miejsce w grupie. Siatkarze z Lęborka utrzymali za to czwartą lokatę, choć po piętach depcze im Stal Grudziądz. Ona jednak męczyła się w pojedynku ze znacznie niżej notowanym rywalem z Nakła. Wprawdzie prowadziła już 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołała przypieczętować końcowy sukces. Tym razem pauzowali licealiści ze Świnoujścia, którzy zajmują przedostatnie miejsce w zestawieniu.

Cd.

http://siatka.org/pokaz/ii-liga-m-trwa-walka-o-awans-play/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij