II LIGA M: SEZON DLA WSZYSTKICH JUŻ OTWARTY

Do gry w ramach rozgrywek drugiej ligi przystąpiły zespoły z grup: pierwszej, czwartej i szóstej…

II liga

, więc można oficjalnie napisać, że sezon rozpoczął się już dla wszystkich drugoligowców.
Pokazały się nowe drużyny, a te stare często w zmienionym składzie. Można wskazywać pierwszych faworytów, jednak sezon jest długi.

Grupa I

Grudziądzanie zaczęli od porażki z Espadonem II Szczecin, mimo że w czwartej partii prowadzili 15:10 i mogli doprowadzić do tie-breaka. Szczecinianie zagrali dobrze w końcówce i zakończyli spotkanie w czterech setach. – Nie potrafiliśmy wykorzystać słabszej strony Espadonu II, jaką było przyjęcie. My natomiast mieliśmy zbyt długie fazy straty punktów, które później trudno było odrobić. Równie dobrze mogliśmy ten mecz wygrać 3:0, gdyby nie niepotrzebne błędy. Ten sezon będzie trudniejszy niż poprzedni w II lidze. O wejście do rundy finałowej będzie ciężko, gdyż w naszej grupie jest więcej silnych drużyn niż w sezonie poprzednim – powiedział dla portalu pomorska.pl Piotr Gabrych, grający trener Stali. Pozostałe spotkania w pierwszej grupie kończyły się w trzech setach. Stoczniowiec Gdańsk wygrał z Powiatem Kołobrzeskim Kołobrzeg. Siatkarze Orła Międzyrzecz nie mieli większych problemów z pokonaniem LO MS Świnoujście, nie pozwalając rywalom na zdobycie więcej niż 18 punktów w secie. Drużyna Olimpii Sulęcin odniosła wyjazdowe zwycięstwo z Treflem Lębork. Zespół Wilków Wilczyn wygrał także z Trójką Nakło, choć momentami było trudno.