logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

II liga K: Pewne zwycięstwo Jokera Świecie

Joker/Mekro Świecie – Pałac II Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:21, 25:16)


Chociaż Joker zagrał bez swojej kapitan Żanety Hajne odniósł pewne zwycięstwo. Pierwszy set bez większej historii. Od początku gospodynie grały świetnie. Ich przewaga rosła z minuty na minutę. W sumie rywalkom oddały tylko 11 „oczek”.Nie było niespodzianek w drugoligowych derbach województwa kujawsko-pomorskiego w Świeciu. Joker pewnie ograł Pałac II Bydgoszcz 3:0 i z kompletem punktów bez straconego seta zasiada po dwóch kolejkach na fotelu lidera grupy 1 II ligi kobiet.

Kibice spodziewali się łatwej przeprawy także w kolejnej partii, tymczasem były w niej emocje. Początek należał do bydgoszczanek, które prowadziły 3:1 i 5:3. Trener Andrzej Nadolny zmuszony był do wzięcia czasu. Po nim świecianki wróciły do lepszej dyspozycji. I wyszły na prowadzenie 1-2 punktowe. Tak było do remisu 10:10. Wówczas na zagrywkę weszła Izabela Hohn. Jokerki zdobyły sześć „oczek” z rzędu i odjechały na 16:10. Świetnie w ataku i bloku spisywała się Monika Nowak, która pojawiła się w tym secie na parkiecie zmieniając Hanię Łukasiewicz, zaliczając tym samym oficjalny ligowy debiut w barwach Jokera. Pałac co prawda za chwilę zdołał zmniejszyć straty do 17:15, ale kolejne punkty Nowak oraz Izabeli Hohn sprawiły, że miejscowe znów odskoczyły na 4-5 „oczek”. Prowadzenia nie oddały do końca wygrywając do 21.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych 3:1, ale potem do głosu ponownie doszły jokerki. Szybko odskoczyły na 2-4 punkty (5:3, 10:6, 12:8). Trener Maciej Kromrych wykorzystał dwa przysługujące mu czasy, ale niewiele to dało. Jego podopieczne popełniały zbyt wiele błędów indywidualnych w przyjęciu. Oddawały również punkty za darmo psując zagrywki. Joker kontrolował wydarzenia na boisku. Nie do zatrzymania dzisiaj była wspomniana wyżejMonika Nowak. Punktowały też Iza Cieśnik, Iza Hohn, Anna Hohn, Dominika Wojciechowska oraz Aleksandra Mirosław. W drużynie z Bydgoszczy próbowały coś ugrać Paula Mrówczyńska, Monika Kuczko i Emilia Potempa, ale to było zdecydowanie za mało na dobrze dysponowane gospodynie. Ostatecznie Joker wygrał tę partię swobodnie do 16, a cały mecz 3:0. To było drugie zwycięstwo jokerek w tym sezonie bez straty seta.

Joker/Mekro Świecie – Pałac II Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:
Joker: Wenerska, A. Hohn, Łukasiewicz, I. Hohn, Cieśnik, Mirosław, Święcicka (libero) oraz Wojciechowska, Nowak, Pauka, Gapińska i Glama (libero)
Pałac II: Szostak, Mrówczyńska, Potempa, Torbusińska, Owusu, Frąszczak, Tomecka (libero) oraz Kuczko, Walczak, Kuczko, Kopaczewska, Żuchowska i Szambelan

za stroną: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-10-03-ii-liga-k-pewne-zwyciestwo-jokera-swiecie

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij