logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

I LIGA K: ZACIĘTY MECZ W ŚWIECIU, DWA PUNKTY DLA JOKERA

Niezwykle zacięty i emocjonujący mecz z SMS-em PZPS Szczyrk rozegrały w Świeciu tamtejsze siatkarki.

Gospodynie, zawodniczki Jokera, po trzech partiach przegrywały 1:2 i dopiero w tie-breaku rozstrzygnęły rywalizację na swoje konto. Dzięki ambicji i woli walki uczennice zdobyły jeden punkt.

Joker Świecie (2016/2017)

To na pewno nie był najlepszy mecz w wykonaniu siatkarek ze Świecia, które zagrały nierówno. W pierwszym secie prowadziły 22:19, ale potem już nie potrafiły zdobyć żadnego punktu. Wydawało się, że to ostrzeżenie dobrze podziałało na gospodynie, bo w następnej partii odniosły pewne zwycięstwo w stosunku 22:15. W trzecim secie miejscowe siatkarki ponownie musiały uznać wyższość swoich rywalek i po zaciętej walce przegrały tę odsłonę meczu. Jokerki nie utrzymały prowadzenia (22:19, 23:20), a potem zmarnowały trzy piłki setowe. Na koniec w ataku pomyliła się Sandra Szczygioł, która wcześniej zdobyła kilka ważnych punktów. Wówczas wiadomym się stało, że obie drużyny podzielą się punktami w tym meczu. Podopieczne Andrzeja Nadolnego nie zamierzały oddać im reszty, doprowadziły do tie-breaka. W nim zafundowały kibicom kolejną huśtawkę emocji, najpierw przegrywały 1:5, 4:6 i 5:7, jednak z pomocą rywalek udało im się jeszcze przed zmianą stron wyjść na prowadzenie. Później Jokerki zwiększyły przewagę do czterech punktów (13:9). Młode rywalki nie potrafiły już odpowiedzieć i ostatni punkt podarowały miejscowym siatkarkom, atakując w aut.