logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

I LIGA K: TRZYSETOWA WYGRANA JOKERA ŚWIECIE

Start w rozgrywkach I ligi nie był szczególnie udany dla beniaminka z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W konfrontacji z Jokerem Świecie rozpoczynające swoją przygodę z zapleczem Orlen Ligi siatkarki NOSiR-u nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Mimo ambitnej walki przyjezdnych spotkanie było dość jednostronne i rozstrzygnęło się w trzech setach.

Mecz zaczął się od wahania wyniku. Joker prowadził 4:2, by za chwilę stracić pięć punktów pod rząd. I trener Andrzej Nadolny musiał wziąć pierwszy w sezonie czas. Po nim gospodynie szybko odrobiły straty, a z czasem zaczęły uciekać rywalkom (10:8, 17:10, 18:12, 21:15). Świetnie w ataku spisywała się Sandra Szczygioł. Dominując na siatce, Jokerki wygrały inauguracyjną partię do 19.

Drugi set był bardziej wyrównany, choć to gospodynie częściej były na prowadzeniu. Jednak nie potrafiły one zbudować sobie większej przewagi niż trzy „oczka” (13:10, 14:11, 16:13, 18:15). Dlatego emocje były do samego końca. W decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki. Przy 23:22 skutecznie o blok zaatakowała Szczygioł, a kropkę nad i postawiła Kinga Dybek.

Ostatni set to już dominacja Jokera, który szybko zbudował sobie solidną przewagę (9:5, 12:7, 14:8). Duża w tym zasługa dobrych zagrywekBorawskiej i Wodrowskiej. Beniaminek jeszcze potrafił zbliżyć się na 12:14 i 14:16, ale udane ataki Borawskiej, Majkowskiej i Wyrwy ostudziły zapędy przyjezdnych. Joker wygrał do 18, a co za tym idzie całe spotkanie 3:0.

MVP meczu została wybrana Gabrysia Borawska.

Joker Mekro Energomont– NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
(25:19, 25:22, 25:18)

Składy zespołów:
Joker: Wodrowska, Dybek, Borawska, Gajewska, Majkowska, Szczygioł, Gajowczyk (libero) oraz Wyrwa
NOSiR: Przepiórka, Adamska, Sołodkowicz, Kokoszka, Duda, Zaciek, Dąbkowska (libero) oraz A. Balcerowicz, Strządała i Miechowicz