logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

I LIGA K: RUNDA ZASADNICZA DOBIEGŁA KOŃCA

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej obyło się bez wielkich niespodzianek. Ciekawe pojedynki odbyły się w Świeciu, a także w Krośnie. Nie doszło jednak do znaczących przetasowań w tabeli. Tym razem pauzowała ekipa z Gliwic, a dla uczennic SMS-u w Szczyrku był to ostatni pojedynek w tym sezonie.

piłka, Liga Mistrzyń
fot. Łukasz Krzywański

20 lutego 2017 18:03

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej obyło się bez wielkich niespodzianek. Planowe zwycięstwa odniosły zespoły z Warszawy i Krakowa. Ciekawe pojedynki odbyły się w Świeciu, a także w Krośnie. Nie doszło jednak do znaczących przetasowań w tabeli. Tym razem pauzowała ekipa z Gliwic, a dla uczennic SMS-u w Szczyrku był to ostatni pojedynek w tym sezonie.

W bardzo dobrym stylu rundę zasadniczą zakończyły siatkarki Wisły Warszawa, które rozgromiły na wyjeździe rywalki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Szczególnie dwie pierwsze odsłony toczyły się pod dyktando podopiecznych Mirosława Zawieracza. Gospodynie dopiero w trzeciej odsłonie próbowały podjąć walkę z faworytkami, ale umiejętności starczyło im jedynie na dobrnięcie do granicy 20 punktów. Mimo że wynik tego meczu nie miał żadnego znaczenia dla losów obu drużyn, to stołeczny zespół tak zdecydowaną wygraną przypieczętował swoją dominację w rundzie zasadniczej, w której przegrał tylko jedno spotkanie. W play-off jego przeciwnikiem będzie Nike Węgrów. Beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego został czerwoną latarnią fazy zasadniczej, przez co o pozostanie w I lidze będzie musiał powalczyć w play-out, w których zmierzy się z Karpatami Krosno.

Drugą lokatę obroniły siatkarki Proximy Kraków, które w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego wywiozły komplet oczek ze Szczyrku. Wprawdzie młode adeptki siatkówki próbowały dobrać im się do skóry, momentami nawet prowadziły, ale w decydujących momentach zabrakło im zimnej krwi. Popełniły aż 30 błędów własnych, co uniemożliwiło im urwanie beniaminkowi choćby seta. Ostatecznie więc podopieczne Wiesława Popika musiały obejść się smakiem sprawienia niespodzianki, a zmagania ligowe zakończyły na szóstej pozycji. Nie zagrają jednak w play-off, bowiem Szkoła Mistrzostwa Sportowego po rundzie zasadniczej zakończyła już zmagania na I-ligowym froncie. Natomiast małopolski beniaminek walkę w play-off rozpocznie od potyczek z MKS-em Kalisz, który fazę zasadniczą zakończył na ósmej pozycji.

Do ciekawego pojedynku doszło w Świeciu, gdzie miejscowy Joker rywalizował z WTS-em Solną Wieliczka. Wydawało się, że kluczowa dla losów meczu będzie trzecia odsłona, którą gospodynie wygrały po walce na przewagi, obejmując prowadzenie 2:1, ale przyjezdne nie dały się złamać. Zarówno czwartą, jak i piątą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść, wywożąc ze Świecia cenne dwa punkty. Wprawdzie ta zdobycz nie odegrała wielkiej roli, bo i tak nie miały szans na awans w tabeli. Pokazały jednak charakter, a rundę zasadniczą zakończyły na czwartym miejscu. Ich rywalem w I fazie play-off będzie AZS Politechnika Śląska Gliwice, który w miniony weekend pauzował. Natomiast trzecie w stawce siatkarki Jokera o awans do półfinału zagrają z beniaminkiem z Opola, który na koniec sezonu zasadniczego zaliczył dwie porażki.

Mimo że Karpaty Krosno już wcześniej były skazane na walkę o utrzymanie, to na koniec rundy zasadniczej pokazały się z bardzo dobrej strony. Wprawdzie przegrywały już z wyżej notowanym beniaminkiem z Opola, ale nie zwiesiły głów. Udało im się doprowadzić nie tylko do tie-breaka, ale również jego rozstrzygnąć na swoją korzyść. Ta wygrana jednak nie poprawiła ich pozycji w tabeli. Ostatecznie uplasowały się na dziesiątej lokacie. Z kolei AZS Opole do play-off przystąpi z szóstej pozycji. Zagra w nich też Nike Węgrów, które w miniony weekend pokonało MKS Kalisz. Mimo że mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla beniaminka, to później okazało się, że były to dla niego tylko miłe złego początki. Trzy kolejne odsłony toczyły się pod dyktando gospodyń, które jednak nie zdołały już wyprzedzić w tabeli ostatniego przeciwnika. Dziewiąte miejsce dało im możliwość rywalizacji w play-off, ale zmierzą się w nich z warszawską Wisłą.

http://siatka.org/pokaz/liga-k-runda-zasadnicza-dobiegla-konca/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij