Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

I LIGA K: JOKER LEPSZY OD DRUŻYNY Z WĘGROWA

Joker Świecie (2016/2017)

30 października 2016 19:18

Siatkarki ze Świecia podtrzymały swoją zwycięską passę i tym razem wygrały z drużyną z Węgrowa 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została Kinga Dybek.

Pierwszy set był początkowo bardzo wyrównany, do stanu 11:10 toczył się punkt za punkt. Dopiero od tego momentu siatkarki ze Świecia zaczęły uzyskiwać nieznaczną przewagę, która była przede wszystkim zasługą wspaniałych akcji i zagrywek w wykonaniu Patrycji Wyrwy, Katarzyny Wenerskiej, Gabrieli Borawskiej i Sandry Szczygioł. Węgrowianki jednak nie zamierzały się poddawać i za sprawą Natalii Matusz praktycznie zniwelowały stratę. Był to ostatni zryw przyjezdnych w tym secie, później do głosu doszły błędy własne, które wykorzystały błyskawicznie gospodynie, wygrywając do 21. Należy jeszcze podkreślić, że w tej części meczu zadebiutowała wychowanka Jokera Agata Trybuła, która jednak szybko opuściła boisko – po nieudanej zagrywce.

Podobnie jak pierwsza, tak i druga partia była zacięta. Joker prowadził już 14:9, ale węgrowianki zdołały odrobić stratę w błyskawicznym tempie i dalej toczyły grę akcję za akcję. Drużyna z Węgrowa wyszła na prowadzenie w końcówce, która wystarczyła, by ostatecznie triumfować. Do tego wyniku w szczególności przyczyniły się Aleksandra Szymańska i Izabela Panufnik.

W trzeciej odsłonie sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Znakomicie rozpoczęły siatkarki z Węgrowa, które prowadziły 5:0. Szybko jednak otrząsnęły się gospodynie, które doprowadziły do remisu, a następnie uzyskały trzy- i sześciopunktową przewagę. Kolejne pięć oczek należało do gości, ale zepsute zagrywki i błąd dotknięcia siatki spowodowały, że zawodniczki ze Świecia odzyskały inicjatywę w tym secie. Kropkę nad i postawiła natomiast Gabriela Borawska, Joker wygrał 25:20.

Czwarta partia do kontynuacja dobrej gry gospodyń, które prowadziły 11:4. Później węgrowianki na chwilę chwyciły wiatr w żagle i zdołały odrobić praktycznie całą stratę. Świecianki jednak kontrolowały to, co dzieje się na boisku, a od stanu 20:18 punktowały już tylko one. W końcówce znakomitą dyspozycją popisała się Kinga Dybek, dzięki czemu została wybrana MVP tego spotkania.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Sokołów S.A. Nike 3:1
(25:21, 24:26, 25:20, 25:18)