logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

http://siatka.org/pokaz/obraz-drugim-weekendzie-walki-ii-lidze-kobiet/

Trzy z pięciu grup II ligi rozpoczęły już sezon i mają za sobą drugą kolejkę spotkań.

W zestawieniu numer dwa żadna z drużyn nie ma na swoim koncie kompletu punktów, natomiast w dwóch pozostałych drużyn z maksymalną liczbą punktów po dwóch meczach jest więcej. Był to ostatni tydzień, gdy nie wszystkie grupy grały, w najbliższy weekend do walki przystąpią grupy numer 1 i 5.


Grupa III

Planowe zwycięstwo odniosły siatkarki AZS-u AWF Warszawa, które pokonały Volley Płock. Mimo że obie drużyny dzieli sporo, to jednak płocczanki nie poddały się bez walki. – Dziewczyny walczyły o każdą piłkę, jestem dumny z ich postawy z tak mocnym rywalem. Gdyby nie kilka zepsutych zagrywek w czwartym secie, mogły się pokusić o punkty – podkreślił w serwisie sport.pl Jerzy Chęciński, trener zespołu z Płocka. Jego drużyna zdołała wygrać w drugiej partii, ale warszawianki to główny kandydat do awansu do I ligi kobiet i nie pozwoliły wyrwać sobie choćby punktu w tym spotkaniu. Kolejną wygraną odniósł WTS Włocławek. Zwycięstwo nad zespołem z Rumi okraszone zostało jednak kontuzją Katarzyny Półchłopek, która w czasie bloku w drugim secie doznała urazu palca. W wygranej mogła pomóc już natomiast Katarzyna Kiestrzyńska, nowy nabytek WTS-u. Przed sezonem mocno zmieniona została drużyna Ósemki Siedlce i choć do zespołu dołączyły także doświadczone zawodniczki, siedlczanki nie zdołały postawić się Sparcie Warszawa. Czwarta w ligowym zestawieniu drużyna z Warszawy – Mazovia pokonała natomiast elbląskiego Orła. Rywalki dobrze rozpoczęły mecz, ale po wygranej w partii premierowej straciły koncentrację i oddały kolejne sety zespołowi ze stolicy. Obecnie w grupie trzeciej cztery warszawskie zespoły są na czele grupy – przewodzi jej ekipa z AWF-u, druga jest Sparta, a przed czwartą Mazovią plasuje się WTS Włocławek. Trzy pierwsze ekipy mają na swoim koncie komplet punktów.

część artykułu: http://siatka.org/pokaz/obraz-drugim-weekendzie-walki-ii-lidze-kobiet/

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij