logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Historyczny awans Włocławianek

W dniach 20-21 kwietnia zespół młodziczek WTS KDBS Bank Włocławek wywalczył awans do finału Mistrzostw Polski. W półfinale pokonał drużyny z Białej Podlaskiej, Wrocławia oraz z Rzeszowa, kończąc tym samym turniej na pierwszym miejscu.

W sobotę wszystkie drużyny rozegrały po dwa spotkania. Pierwszy mecz Włocławianek z TPS Białą Podlaską był bardzo emocjonujący. W decydującym secie przegrywały już 11:6, by ostatecznie go wygrać 13:15. Drugi mecz z gospodarzem turnieju Impel Gwardią Wrocław również rozstrzygnął się po tie-breaku. Zespół z Wrocławia dobrze rozpoczął mecz, pewnie wygrywając pierwszego seta, jednak od drugiej partii to Włocławianki kontrolowały grę i ostatecznie wygrały mecz 2:1.

W niedzielę ostatnim przeciwnikiemWłocławianek w turnieju półfinałowym był MOS Rzeszów. Dla Rzeszowa był to mecz o awans, jednak zawodniczki nie postawiły wysoko poprzeczki. Młodziczki WTS KDBS Bank Włocławek wygrały spotkanie 2:0 i cały turniej we Wrocławiu, uzyskując historyczny dla klubu awans. Najlepszą zawodniczką w zespole z Włocławka została wybrana Martyna Świeczkowska.

Mistrzostwa Polski Młodziczek odbędą się w dniach 17-19 maja w Człuchowie.

Skład WTS KDBS Bank Włocławek: Aleksandra Wyczałkowska – kapitan, Martyna Świeczkowska, Oliwia Pietrzak, Roksana Irzemska, Karina Kucal, Karolina Bohdanowicz, Zuzanna Abdulzade, Katarzyna Ciechanowska, Sandra Moszczyńska, Bogna Nowowiejska

Trenerzy: Angelika Malinowska, Marek Zacharek