n_grala_mlodziez

Data: 24.10.2016
Autor: Małgorzata Armknecht
Kategoria: Aktualności, Młodzież

Trenerzy naszych grup młodzieżowych mogą być zadowoleni z postawy swoich drużyn w minionym tygodniu. Jakie wyniki osiągały ich podopieczne?

Nietypowo, bo w czwartek, swój mecz ligi wojewódzkiej rozegrały kadetki Pałacu. Było to spotkanie czwartej kolejki przełożone z 30 października, a po drugiej stronie siatki stanęły rówieśniczki z Torunia. Ten pojedynek ułożył się całkowicie po myśli podopiecznych Agaty Kopczyk. W premierowej partii bydgoszczanki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększały. Torunianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia przy kończących atakach Moniki Jagły i Julii Siuty, wobec czego ich strata rosła (18:9). Pałacanki spokojnie dograły tego seta. Na początku drugiego zagrywka Kseni Berezowskiej od razu postawiła nasz zespół w uprzywilejowanej pozycji. Potem rywalki zdołały prowadzić bardziej wyrównaną grę, ale w dalszej fazie tej partii Pałacanki wzmocniły zagrywkę, co dawało im kolejne kontrataki (16:13). W końcówce świetną serią na zagrywce popisała się Julia Siuta i po kilku minutach Pałac prowadził już 2:0. Początek trzeciej partii należał do torunianek. Gospodynie popełniały w tym fragmencie gry sporo błędów własnych, co rywalki wykorzystywały w kontratakach (4:7). Nasze zawodniczki odzyskały kontrolę nad wydarzeniami na boisku, kiedy w pole zagrywki udała się Jagoda Januszkiewicz. Przeciwniczki miały ogromne problemy z przyjęciem, a jeśli już im się to udało, oddawały piłkę za darmo, co siatkarki Pałacu momentalnie wykorzystywały uruchamiając skrzydła (15:11). Od tej chwili torunianki nie były w stanie nawiązać walki i bydgoszczanki zapisały na swoim koncie zwycięstwo w tym secie i w całym meczu.

Nasze kadetki prowadzą w tabeli ligi wojewódzkiej z kompletem punktów.

KS Pałac Bydgoszcz – TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (25:15, 25:18, 25:18)

Pałac: Berezowska, Jagła, Becker, Balcerak, Siuta, Januszkiewicz, Reszelewska (libero) oraz Polega, Jędrzejewska, Kamuda, Wojciechowska (libero)

W sobotę na parkiet wyszły obie nasze drużyny młodziczek, by zainaugurować rozgrywki ligowe. Pierwsze dwie kolejki nie będą punktowane, służą tylko rozstawieniu zespołów do dalszych gier, więc priorytetem na te dwa tygodnie będzie występ w jak najwyższej lidze.

Turniej 1 ligi w Świeciu zapowiadał się bardzo wyrównanie. I tak w istocie było. W starciu Pałacu z aktualnym mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego, WTS-em Włocławek, o końcowym wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Macieja Kromrycha i pierwsze zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Gorzej dla Pałacanek ułożył się kolejny mecz, przeciwko siatkarkom Jokera. Rywalki szybko narzuciły swój styl gry, agresywnie zagrywały i zdecydowanie lepiej spisywały się na siatce. Bydgoszczanki walczyły, ale tego dnia Joker był lepszy i zapisał na swoim koncie pewne zwycięstwo 2:0.

Z jedną wygraną i jedną porażką Pałac I zajął drugie miejsce w turnieju i za tydzień także zagra w 1 lidze.

WTS KDBS Bank Włocławek – KS Pałac I Bydgoszcz 1:2
KS Pałac I Bydgoszcz – MUKS Joker I Świecie 0:2 (14:25, 17:25)

Turniej 2 ligi wojewódzkiej w bydgoskim Zespole Szkół nr 10 gospodynie rozpoczęły z przytupem. Po drugiej stronie siatki stanęły rówieśniczki z Mogilna, które w inauguracyjnym secie wysoko postawiły poprzeczkę. Udało im się doprowadzić do gry na przewagi, w której już Pałacanki pokazały swoją wyższość i wygrały 26:24. Nieco podłamane tym faktem mogilnianki w drugiej partii popełniały sporo błędów, wobec czego nasze siatkarki nie miały problemów ze zdobywaniem punktów. Zwycięstwem w tej odsłonie 25:13 przypieczętowały wygraną w całym meczu 2:0. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało je kilkadziesiąt minut później, kiedy ich rywalem był Culmen Chełmno. Przeciwniczki potwierdziły swoje wysokie aspiracje i od początku przejęły inicjatywę na boisku. Zawodniczki prowadzone przez Adama Michalaka niewiele mogły poradzić na ich mocne ataki i szczelne bloki i punkty uciekały. Strata okazała się zbyt wysoka, by móc ją odrobić i ten set padł łupem chełmnianek. W drugiej partii na boisku grał już tylko jeden zespół. Culmen był lepszy w każdym siatkarskim elemencie i pozwolił naszym zawodniczkom na zdobycie ledwie siedmiu „oczek”. Zwycięstwo 2:0 kilka minut później stało się faktem.

Pałac II zajmując drugą lokatę w turnieju zapewnił sobie utrzymanie w 2 lidze.

KS Pałac II Bydgoszcz – Sokół Mogilno 2:0 (26:24, 25:13)
UKS Culmen I Chełmno – KS Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:12, 25:7)

W zaczynającym się dziś tygodniu czeka nas podobny rozkład gier – na boisko wyjdą młodziczki i kadetki. Tym razem podopieczne Agaty Kopczyk swój mecz rozegrają już jutro, a dniem pracy dla młodziczek tradycyjnie będzie sobota.