logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Gospodynie wygrały międzynarodowy turniej w Mogilnie


Siatkarki II-ligowego Sokoła Mogilno zajęły pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Przyjaźni, który odbył się w miniony weekend w tym małym, kujawsko-pomorskim miasteczku. Mogilnianki wygrały wszystkie trzy turniejowe spotkania.

W zawodach, oprócz Sokoła udział wzięły dwie poznańskie ekipy – II-ligowy Energetyk i III-ligowy UKS ZSMS FKS. Rangę międzynarodową turniej zyskał dzięki uczestnictwu siatkarek z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Neustadt Glewe.

Turniej wygrały gospodynie, które w trzech spotkaniach odniosły komplet zwycięstw. – Jestem zadowolony z wyniku. Graliśmy prosto po powrocie z obozu w Iławie i bałem się o przemęczenie dziewczyn – mówi trener sokolanek,Krzysztof Petrowski.Co do poziomu to uważam, że były momenty gry już na wysokim poziomie, przeplatane jeszcze błędami. Jednakże był to turniej towarzyski i chodziło tu głównie o zgrywanie się przed rozgrywkami ligowymi oraz o nawiązanie ściślejszej współpracy z klubem niemieckim.

Mogilno nie okazało się zbyt szczęśliwe dla niemieckich siatkarek, które wygrały tylko jedno spotkanie. – Zespół z Neustadt Glewe gra w odpowiedniku naszej II ligi – opowiada Petrowski. – Składa się z zawodniczek dość doświadczonych, mających za sobą grę w zespołach ekstraklasy oraz młodych, bardzo obiecujących zawodniczek. Najbardziej wartościową siatkarką była 18-letnia środkowa, która prezentowała I-ligowy poziom.

Z uczestnictwa w zawodach zadowolony jest Marek Tuszyński, trener UKS ZSMS FKS. Poznanianki miały możliwość konfrontacji z drużynami, które rywalizują na wyższych szczeblach rozgrywkowych. – Były momenty, w których nawiązywaliśmy równorzędną walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Widać, że jest potencjał w zespole – podsumował turniej w Mogilnie trener Tuszyński. – To było nasze pierwsze granie w nowym ustawieniu, po dwóch obozach przygotowawczych. Jak na ten etap przygotowań do sezonu, jestem zadowolony z występu.

Wyniki turnieju w Mogilnie:

Neustadt Glewe – UKS ZSMS FKS Poznań 3:1
Sokół Mogilno – Energetyk Poznań 3:0

Energetyk Poznań – Neustadt Glewe 3:0
Sokół Mogilno – UKS ZSMS FKS Poznań 3:1

Sokół Mogilno – Neustadt Glewe 3:2
Energetyk Poznań – UKS ZSMS FKS Poznań 3:0


Za stroną: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-08-30-gospodynie-wygraly-miedzynarodowy-turniej-w-mogilnie

Administrator

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij