logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Dwa brązowe medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkowej piłce plażowej dla województwa Kujawsko – Pomorskiego

W dniach 26-27 lipca 2013r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w plażowej piłce siatkowej kadetek i kadetów. Zawody zostały przeprowadzone na boiskach należących do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Jedyną żeńską drużyną z województwa Kujawsko – Pomorskiego, była para reprezentująca MUKS Joker Świecie: Agata Trybuła i Agnieszka Saganowska. Podopieczne Dariusza Trybuły nie zawiodły i zdobyły brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dzięki temu osiągnięciu, w ramach klasyfikacji wojewódzkiej kadetek, Kujawsko – Pomorskie zajęło piąte miejsce, natomiast w rankingu klubów MUKS Joker Świecie uplasował się na drugim miejscu.

Do Łodzi pojechały też dwie pary kadetów reprezentujące nasz region, a dokładnie klub BKS Chemik Bydgoszcz: Paweł Stysiał i Jan Lesiuk oraz Kamil Droszyński i Aleksander Łyczak. Prowadzone przez Tomasza Zaczka obydwie drużyny spotkały się w ćwierćfinałach i rozegrały bardzo wyrównany oraz emocjonujący mecz na korzyść Stysiał/Lesiuk. Ostatecznie kolejny brązowy medal trafił do naszego regionu (Stysiak/Lesiuk), natomiast para Droszyński/Łyczak zajęła siódme miejsce. Podobnie jak u kadetek w klasyfikacji wojewódzkiej Kujawsko – Pomorskie zajęło piąte miejsce, natomiast BKS Chemik Bydgoszcz w rankingu klubów w Polsce – drugie.

Alicja Malinowska

bool(false)
Chcesz dołączyć do grona naszych partnerów?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
cytatPozbawieni marzeń, bez wizji nie osiągają sukcesów.cytat
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij