logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

BYDGOSZCZANKI PRZEGRAŁY Z SOPOCIANKAMI

Rozpoczęcie sezonu rozgrywek Orlen Ligi już tuż, tuż. Tym samym zespoły są już na ostatniej prostej przygotowań. Siatkarki Atomu Trefla Sopot mają za sobą kolejny sparing z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszy set rywalizacji pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Pałacem Bydgoszcz długo toczył się punkt za punkt, akcja za akcję. Sopocianki znakomicie radziły sobie w przyjęciu, jednak nie przekładało się to na dobre akcje w ataku. Spowodowane to było przede wszystkim doskonałą postawą bydgoszczanek w obronie, a także błędy własne Atomu. Nie przeszkodziły one jednak w końcowym triumfie.

W drugiej partii Atomówki szybko objęły prowadzenie 7:1, dzięki zagrywkom Karoliny Goliat. W dalszej fazie seta podopieczne Piotra Mateli systematycznie powiększały swoją przewagę, ostatecznie wygrywając 25:14.

Napędzone wygraną bydgoszczanki szybko wyszły na prowadzenie w kolejnym secie, jednak sopocianki nie zamierzały odpuszczać i doprowadziły do wyrównania. Dalej gra toczyła się punkt za punkt, dopiero w końcówce znakomita postawa Atomówek w bloku dała końcowy triumf w tym meczu.

Atom Trefl Sopot – KS Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:20, 25:14, 23:25, 25:23)

Składy zespołów:
Atom Trefl: Mielczarek (5 punktów), Bednarek (10), Damaske (14), Goliat (11), J. Łukasik (8), Gajewska, Kulig (libero) oraz Bodasińska (libero), Mras (2), M. Łukasik (9), Skorupa (5), Fedusio (7) i Wójcik (2)
KS Pałac: Jagodzińska (7), Ziółkowska (7), Misiuna (6), Krzywicka (1), Bałdyga, Dąbrowska (13), Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Maternia (11), Kuligowska (8), Pleśnierowicz i Śmieszek