logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

BKS Chemik Bydgoszcz Mistrzem Polski juniorów!

Od czwartku do poniedziału w Krakowie odbywał się turniej finałowu Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce.

W meczach grupowych BKS najpierw łatwo ograł Gwardię Wrocław, po ciężkim boju wygrał też w tie-break-u z Treflem Gdańsk, a w sobotę pokonał Resowię 3:1. Dzięki tym zwycięstwom awansował z I miejsca do półfinału, w którym zmierzył się z AZS-em Częstochowa. Mecz rozpoczął się fatalnie. Częstochowa wygrywała 2:0 i miała dwie piłki meczowe w trzecim secie, a tu niespodzianka. Chemik się nie poddał wyszarpał seta i triumfował w całym meczu 3:2! W finale juniorzy Chemika wygrali dość przekonująco 3:1 z Jastrzębskim Węglem i tym samym zostali Mistrzem Polski Juniorów!

Warto jesze napsać, że MVP całego turnieju został Dawid Dulski.