logo

Kujawsko-PomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Chemik z brązem Mistrzostw Polski w kategorii czwórek chłopców

W ubiegłą niedzielę zakończyła się 30. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Przez 3 dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 1536 zawodniczek i zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski rozegrały łącznie 1504 mecze.

Nasze województwo reprezentowały 24 zespoły. Najlepszy wynik osiągnęli chłopcy z bydgoskiego Chemika, którzy w kategorii „czwórek” zdobyli 3. miejsce. Brązowe medale Mistrzostw Polski pod wodzą trenera Macieja Kwiatkowskiego wywalczyli: Kuba Hoffmann, Radosław Jakubowski, Mikołaj Pałecki, Maksymilian Gabrych, Jan Giętkowski, Natan Janowicz.

Wśród dziewcząt na wyróżnienie zasługuje zawodniczka reprezentująca Maszewski Volleystal Grudziądz – Karolina Frąckiewicz, która wywalczyła 6 lokatę w kategorii singli dziewcząt.

Pozostałe zespoły zagrały ze zmiennym szczęściem. Niektórym przydarzyły się kontuzje, inni mieli trudną ścieżkę eliminacyjną. Ważne jednak jest to, że młodzi zawodnicy zdobyli bezcenne doświadczenie na turnieju rangi ogólnopolskiej, a jak dobrze wiemy, nie da się tego zrobić na treningu we własnej hali.

Wszystkim uczestnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!

Wyniki uzyskane przez zespoły reprezentujące kujawsko-pomorskie w ogólnopolskim finale rozgrywek KINDER Joy of moving w sezonie 2023/2024